چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۱۱:۰۳

مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ از تلف شدن 20 رأس گوسفند بر اثر سیل خبر داد و گفت: سیل 150 میلیون تومان به محصولات…

مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ از تلف شدن 20 رأس گوسفند بر اثر سیل خبر داد و گفت: سیل 150 میلیون تومان به محصولات کشاورزی شاهین‌دژ خسارت وارد کرد.

«محرم‌علی دیانتی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، با اشاره به مطلب فوق اظهار کرد: بنابر اعلام کارشناسان جهاد کشاورزی براثر بارش‌های اخیر و وقوع سیل در شهرستان شاهین‌دژ حدود 150 میلیون تومان به محصولات زراعی و دامی این شهرستان خسارت وارد شده است.

وی با اشاره به بیشترین روستاهای درگیر سیل، افزود: بیشترین خسارت واردشده به روستاهای آشتی بلاغ، داشکسن و ساروجه بوده است.

دیانتی با بیان اینکه بیشترین خسارت وارد شده از سیل در بخش کشاورزی است، افزود: براساس اعلام کارشناسان جهاد کشاورزی 100 هکتار علوفه و 7 هکتار کرفس براثر سیل از میان رفته است.

وی به میزان خسارت وارد شده در بخش دام این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: بر اثر بارش شدید باران و وقوع سیل 20 رأس گوسفند تلف شدند.

مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ تصریح کرد: هم‌اکنون میزان غرامت براثر خسارت وارد شده به این شهرستان به کشاورزان پرداخت نشده است و به محض اختصاص اعتبار از طرف سازمان جهاد کشاورزی استان این مبلغ به کشاورزان پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *