سه شنبه، ۰۶ مهر ۹۵ - ۱۰:۰۵
تلویزیون هولوگرامی BBC

تلویزیون هولوگرامی BBC با قابلیتی باورنکردنی در حالی به صورت آزمایشی در ساختمان مرکزی این بنگاه سخن پراکنی رونمایی شد که به گفته…

تلویزیون هولوگرامی BBC با قابلیتی باورنکردنی در حالی به صورت آزمایشی در ساختمان مرکزی این بنگاه سخن پراکنی رونمایی شد که به گفته کارشناسان آن این شبکه خبری در واقع بی بی سی توانسته است که تصویری از آینده رسانه را برای بینندگانش ارائه دهد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

تلویزیون آزمایشی هولوگرامی BBC که با استفاده از فناوری‌های رایج و روش‌های ساده ساخته شده،‌ از تصاویر هولوگرامی فیلم جنگ ستارگان الهام گرفته است و تیم سازنده نیز در ابتدا برای شناور ساختن تصویر مانند یک هولوگرام واقعی،‌ تصاویر ویدویی را سازگار کردند. آن‌ها از شرکت هولوگرام MDH برای بهینه‌سازی و قالب‌بندی کردن آرشیو فیلم‌ها به شکل هولوگرامی استفاده کردند.

بنابراین نمایش تصویر آزمایشی در تلویزیون هولوگرامی BBC تصاویر آرشیوی از نمایش آتش‌بازی سال نو در نیویورک ، بازآفرینی دایناسورها ، حرکت قلب انسان و چند تصویر دیگر که برای نمایش هولوگرام مناسب بودند، انتخاب برای ببینندگان پخش شد.

سازندگان تلویزیون هولوگرامی BBC سپس با الهام از یک روش قدیمی اجرای تئاتر در عصر ویکتوریا، یک شکل ساده هرمی اکلرلیک را روی نمایشگر یک تلویزیون ۴۶ اینچی قرار دادند. تصاویر انتخابی سپس از طریق تلویزیون پخش می‌شدند که باعث هولوگرامی دیده شدن آن‌ها می‌شد.

بد نیست بدانید که این روش از کار جان هنری پپر در دهه ۱۸۰۰ الهام گرفته بود که اجسام را بطور شبح‌واری روی صحنه ظاهر و ناپدید می‌کرد. این تکنیک شامل قرار دادن یک ماده بازتابنده در یک زاویه و تاباندن تصویر به آن از یک زاویه خاص بود که باعث می‌شد تصویر به شکل شناور دیده شود.

این ‌تلویزیون آزمایشی – تلویزیون هولوگرامی BBC – در ساختمان جدید بی‌بی‌سی نمایش داده شد در حالی تجربه تماشای تلویزیون را جذاب‌تر می‌کند که سازندگان دریافتند که تصاویر در زمانی که نور محیط کم بوده و اتاق تاریک بود، قدرتمندتر بودند و تاثیر تصاویر نیز ز مانی که نمایشگر در سطح چشم انسان قرار داشت،‌ بهتر بود.

در پایان باید گفت که رونمایی از تلویزیون هولوگرامی BBC نشان داد که فناوری‌های جدید این حوزه می‌تواند شیوه تجربه محتوای رسانه توسط مخاطبان را تغییر دهد.

با هم تصاویری و ویدیویی از تلویزیون هولوگرامی BBC را در میهن پست تماشا می کنیم.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]dailymail[/highlight]

5 دیدگاه برای “تلویزیون هولوگرامی BBC با قابلیتی باورنکردنی رونمایی شد + ویدیو”

 1. مهرشاد گفت:

  جالبه.ممنون از مطالب قشنگتون

 2. بیطرف گفت:

  چه پیشرفته.پیشرفت تکنولوژی چکار میکنه!!!!!

 3. مینو گفت:

  جداً قابلیت های این تلویزیون هولوگرامی باور نکردنیه

 4. زندگی گفت:

  از چه چیزایی الهام گرفتن واقعا باورنکردنیه

 5. جوانمردی گفت:

  برای دیدن تصاویر تلویزیونی وارد دنیای جدیدی می شیم بازم پیشرفت.عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *