شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۱

به گزارش حوزه تئاتر باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل تماشاخانه ایرانشهر، دو نمایش روی صحنه در تماشاخانه…

به گزارش حوزه تئاتر باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل تماشاخانه ایرانشهر، دو نمایش روی صحنه در تماشاخانه ایرانشهر، “قصر” کاری از آرمین جوان، “ناصر سعید طهرانی” کاری از داریوش رشادت که از برگزیدگان هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی هستند، به مناسبت سالروز وفات حضرت خدیجه (س) دوشنبه 16 تیرماه روی صحنه نمی‌روند.

نمایش “قصر” نوشته و کاری از آرمین جوان است که قصه غریبه‌ای را روایت می کند که وارد دهکده ای ناشناس می شود، مقصد او مکانی است که به آن قصر می گویند. اهالی دهکده همچون مامورانی وظیفه شناس با ترفندهای گوناگون غریبه را از هدف اش دور می‌کنند.

این می تواند تمام قصه “قصر” باشد، اما در لابه لای این قصه به ظاهر ساده شبکه پیچیده ای از روابط، سیاست ها، کنش ها و علت ها وجود دارد. تئاتر “قصر” تلاش می کند با خوانشی بینامتنی، ضمن ترکیب کنش ها و رویدادهای موجود در رمان و موجود در زندگی به متنی تازه و مستقل برسد. در این نمایش که هر شب ساعت 19 در سالن استاد سمندریان اجرا می‌شود، بازیگرانی همچون؛ محمدرضا علی اکبری، الاهه بخشی، جعفر کرمانی، عطیه ترابی و مهدی کرمانی ایفای نقش می‌کنند.

همچنین نمایش “ناصرِ سعید طهرانی” به نویسندگی محمود احدی‌نیا و کارگردانی داریوش رشادت که تندیس نمایش‌نامه‌نویسی و تقدیر بازیگری مرد را از هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران دریافت کرده است، داستان یک خانواده جنوب شهری تهرانی را روایت می کند که فردای عروسی برادر بزرگ خانواده، مادر با تکه کاغذی مواجه می شود که تمام رویدادهای بعدی نمایش را تحت الشعاع خود قرار می دهد. این اثر نمایشی هر شب ساعت 21 با حضور محمد روشنی، پونه پارسایی، امین اسفندیار، نعیم بذرکار، ماهور الوند، در سالن استاد سمندریان روی صحنه می‌رود.

لازم به یادآوری است که، آخرین اجرای نمایش “ردپای صورتی” کاری از آروند دشت آرای امشب 13 تیرماه روی صحنه می رود و با اتمام اجرای این اثر، نمایش “دل سگ”، به کارگردانی محمد یعقوبی از 17 تیر ماه میهمان تالار استاد ناظرزاده کرمانی خواهد شد.

انتهای پیام/ اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.