شنبه، ۱۰ آبان ۹۳ - ۰۸:۱۲

به گزارش خبرنگار مهر، ربيع فلاح جلودار عصر شنبه در جلسه شوراي اداري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي اين استان، با اشاره به…

به گزارش خبرنگار مهر، ربيع فلاح جلودار عصر شنبه در جلسه شوراي اداري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي اين استان، با اشاره به درس هاي عظيم نهضت عاشورا، گفت: همه آثار و بركات پيروزي هاي عظيم ملت ايران و عزت و جايگاه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران برگرفته از فرهنگ عاشورا و نهضت امام حسين(ع) است.

وي با بيان اينكه همواره ارتباط تنگاتنگ و خوبي با اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي داشته ايم، اظهار كرد: متاسفانه بضاعت مالي استان پاسخگوي شيوه مديريتي شما نيست و بايد اين شيوه تغيير كند.

فلاح افزود: دولت در همه زمينه ها وظيفه حمايت، پشتيباني و نظارت دارد و براي گذراندن ساير امورات بايد از ظرفيت ها و استعدادهاي منطقه استفاده شود.

وي با اشاره به ظرفيت فرهنگي و هنري مازندران، گفت: دولت امكان سرمايه گذاري مستقيم در بخش فرهنگي را ندارد.  

وي افزود: بايد براي تشكل ها و خيريني كه علاقه مند به سرمايه گذاري در حوزه فرهنگ و هنر هستند زمينه سازي كنيم؛ چرا نبايد در همه شهرها سالن سينما داشته باشيم؟ اين كار يقيناً با مشاركت بخش خصوصي امكان پذير خواهد بود.

فلاح با اشاره به در پيش بودن برگزاري هشتمين جشنواره بين المللي فيلم وارش در بابل، خاطرنشان کرد: اين جشنواره بايد بهتر و باكيفيت تر از جشنواره فيلم ياس در استان مازندران برگزار شود.

وي موضوع فرهنگ را اولويت كاري استان دانست و ادامه داد: از افراد كارشناس و خبره فرهنگي از بيرون مجموعه نيز براي كمك به توسعه فرهنگي استان استفاده شود، در جلسات اداري از ظرفيت كارشناسان فرهنگي خارج از بنده ارشاد نيز بهره گرفته شود. 

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه دولت توجه ویژه‌ای به فرهنگ‌سازی در کشور دارد، گفت: بسیاری از توطئه‌های دشمنان در حوزه فرهنگی را باید با استفاده صحیح از ابزاری که در اختیار داریم،‌ خنثی کنیم.

علیرضا یونسی  افزود: فرهنگ جامعه نقشه راه را برای ما ترسیم می کند و در هر کجای استان ایده های فرهنگی و هنری محقق شود به توسعه استان کمک می کند.

وی افزود:با وجود کمبود اعتبارات، بهترین کار این است که از بخش خصوص که حاضر به سرمایه گذاری است، بهره برد.

وی گفت: برای عملیاتی شدن این موضوع باید نه تنها از قراردادن مقررات دست و پاگیر در فعالیت بخش خصوصی جلوگیری کرد بلکه همه نهادهای دولتی عرصه را برای فعالیت آسان و بهتر این بخش آماده سازند.

یونسی ضمن قدردانی از عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عملکرد این اداره کل با وجود فراز و نشیب هایی که در اعتبارات وجود دارد، جای افتخار و مباهات دارد.امادگی دارم در قالب جلسات منظم مسائل فرهنگ و هنری را بررسی و راهکار ارایه کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *