جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۱۰:۱۰

علی عباسی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: هم اکنون در سطح کشور بیش از شش میلیون و 500 هزار…

علی عباسی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: هم اکنون در سطح کشور بیش از شش میلیون و 500 هزار کشاورز و روستایی وجود دارد که تاکنون زیر پوشش بیمه اجتماعی قرار نگرفته اند.

وی یادآورشد: تعداد افراد مشمولی که در زنجان تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار ندارد به 100 هزار نفر می رسد.

عباسی اظهار کرد: باید به جریان ثبت نام از روستاییان و کشاورزان برای بیمه کشاورزی سرعت داد.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان، گفت: باید میان جامعه هدف برای اقبال از بیمه اجتماعی فرهنگ سازی و اطلاع رسانی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون 450 خانوار از این صندوق مستمری دریافت می کنند.

وی یادآورشد: مابه التفاوت سه ماه گذشته مستمری این خانوارها به حساب آنان واریز شده است.

عباسی با بیان اینکه خانوارهای تحت پوشش بیمه این صندوق در استان زنجان به 33 هزار خانواده می رسد، جمعیت روستایی این استان را 450 هزار نفر عنوان کرد.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان گفت: هم اکنون فقط نزدیک به 40 درصد روستاییان و کشاورزان زنجانی تحت پوشش خدمات این صندوق قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: کشاورزان، روستاییان و عشایر با بهره گیری از خدمات این صندوق می توانند بازنشسته شده و مستمری بگیرند.

عباسی ادامه داد: تمام افرادی که در بخش کشاورزی فعالیت داشته، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نبوده و مشمول قانون کار نباشند، می توانند به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان مراجعه و با ارایه تاییدیه سازمان جهاد کشاورزی اقدام به بیمه خود کنند.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان عشایر استان زنجان گفت: 320 عنوان رشته در زیر مجموعه شغل کشاورزی تعیین شده است و افراد متناسب با فعالیت در هر یک از رشته ها می توانند اقدام به کسب تاییدیه سازمان جهاد کشاورزی کرده و با ارایه آن مشمول این بیمه شوند.

7319/596

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.