شنبه، ۲۲ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۲

‌مدیرعامل شرکت توزیع برق استان فارس گفت: بحمدالله تمام روستاهای بالای 10 خانوار تحت پوشش این شرکت در سطح استان از نعمت برق…

‌مدیرعامل شرکت توزیع برق استان فارس گفت: بحمدالله تمام روستاهای بالای 10 خانوار تحت پوشش این شرکت در سطح استان از نعمت برق برخوردارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، زینل قنبری شنبه 22 شهریور در‌کنفرانسی خبری گفت: امسال بعد از توقف چندساله که به‌دلیل تامین نشدن نقدینگی برق‌رسانی به روستاها متوقف بود، 84 روستا با جمعیت بیش از 10 خانوار برق‌دار شد که با این اقدام تمام روستاهای با این تعداد جمعیت از نعمت برق برخوردار شده‌اند.

وی ادامه داد: از میان این 84 روستا، 10 روستا با استفاده از انرژی‌های نوین (سلول‌های خورشیدی یا فتوسل) برق‌دار شده است و با این روش برقی پایدار برای جمعیت روستایی فراهم شده که با بروز حوادث متحمل خاموشی نخواهند شد.

قنبری با یادآوری اینکه تمام روستاهای بالای 20 خانوار قبل از این برق‌دار شده بود، گفت: اکنون امکان برق‌رسانی به روستاهای بالای 7 خانوار سکنه نزدیک به شبکه‌های فشار متوسط، وجود دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اجرایی شدن گروه‌های خط گرم در شرکت توزیع برق استان فارس گفت: این اقدام در ایران یک کار نو بشمار می‌رود و فارس در کاری تقریبا بی‌نظیر، با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی این گروه‌ها را راه‌اندازی کرده است.

قنبری سرمایه استفاده شده برای راه‌اندازی هر گروه را 350 تا 400 میلیون تومان ذکر و خاطرنشان کرد: پیمانکاران با خریداری لوازم مورد نیاز و پس از طی دوره‌های آموزشی که توسط توزیع برق فارس برگزار شد، اکنون آماده فعالیت شده‌اند.

او با بیان اینکه استان فارس به 9 قسمت تقسیم و 9 گروه خط گرم در این رابطه فعال شده‌اند، گفت: هر گروه خط گرم 3 اشتغال مستقیم و 5 اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

قنبری این اقدام را استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در کاهش خاموشی‌های با برنامه، ارتقاء سطح رضایت‌مندی مردم، ایجاد بستر برای تامین برق پایدار و مطلوب، جلوگیری از فربه‌شدن ساختار انسانی شرکت توزیع برق فارس، کاهش هزینه‌ها و افزایش سطح ایمنی کارگران، افزایش چالاکی و سرعت انجام ماموریت‌ها و ارتقاء راندمان و مطلوبیت کار دانست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس خاطرنشان کرد: تعمیرات خط گرم به دو گروه ولتاژی شامل 20 هزار ولت و فشار متوسط 400 ولت تقسیم می‌شود و در گروه خط گرم فشار متوسط، حجمی بین 45 تا 50 درصد شبکه را شامل شده و اهمیتی بسیار بالا دارد.

وی همچنین گفت: در تابستان امسال و در مقایسه با تابستان سال گذشته، علی‌رغم افزایش تعداد مشترکین، پیوستن 8 شهر استان به تعرفه مناطق گرمسیری که به‌نوعی انگیزه مصرف را افزایش می‌دهد، گرمای بیشتر هوا و افزایش 6 درصدی در تعداد اشتراک‌های خانگی، کشاورزی و صنعتی، شاهد کاهش حدود یک درصدی پیک بار در زمان اوج‌مصرف بودیم.

قنبری با بیان اینکه پیک بار امسال در کشور به‌طور میانگین حدود 6 درصد افزایش داشته است، گفت: امسال به‌واسطه امضای تفاهم‌نامه‌هایی با بخش‌های صنعت و کشاورزی و استفاده از راهکارهای مدیریتی موفق به کاهش پیک‌بار شدیم، به‌طوری‌که سال 92 بالغ بر یک هزار و 335 مگاوات و امسال یک هزار و 330 مگاوات، برق در زمان پیک بار مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق فارس همچنین از تبدیل 95 درصد کل شبکه فشار ضعیف به کابل‌های خودنگهدار خبرداد و گفت: این اقدام موجب از بین بردن انگیزه سرقت سیم، ایجاد پایداری بیشتر شبکه و ارتقاء مقاومت شبکه‌های توزیع برق خواهد شد.

قنبری با یادآوری اینکه اکنون بخشی از خدمات قابل ارائه به مشترکین، از طریق وب‌سایت این شرکت قابل دسترسی است، این خدمات را شامل گزارش افت ولتاژ، روشنایی معابر، تغییر نام مشترک، خرید انشعاب بخش خانگی و … دانست و گفت: نرم‌افزار رسیدگی به شکایات نیز در وب‌سایت شرکت دیده شده است.

او با اشاره به راه‌اندازی سامانه 1521 برای تسهیل ارتباط مشترکان به شرکت توزیع برق فارس، گفت: قرار بود بعد از اجرای طرح همکدی توسط شرکت مخابرات استان فارس، این سامانه آغاز بکار کند.

قنبری همچنین گفت: نرم‌افزار مدیریت که امکان بررسی آنلاین شاخص‌های 150 گانه مدیریتی را برای مدیران در سطوح مختلف توزیع برق فارس را فراهم می‌کند، آماده راه‌اندازی است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.