چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۹:۰۴

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در جمع علما و ایثارگران استان زنجان در سالن زیتون جهاد کشاورزی استان زنجان افزود:…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در جمع علما و ایثارگران استان زنجان در سالن زیتون جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: از اینکه در محضر مردم شهیدپرور استان زنجان و نخبگان این استان هستم برای من مایه افتخار است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه به ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع) نزدیک می شویم ترویج دین در سایه ایثار و فداکاری امام حسین (ع) انجام شده و می شود.

روحانی اظهار داشت: نسبت علما و ایثارگران به گونه ای است که ایثارگران در محضر علما پرورش یافته و علما در سایه ایثارگران هستند و می توانند ادامه راه دهند و این دو قشر بسیار به هم نزدیک هستند.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما اگر به تاریخ نهضت های اسلامی و به ویژه انقلاب اسلامی نگاه کنیم می بینیم نقش محرم در تمام این موارد بسیار پررنگ بوده است.

رئیس جمهور نقطه اوج انقلاب را در محرم سال 42 عنوان کرد و گفت: در این زمان امام خمینی (ره) اعلامیه ای صادر کرده و در آن تقیه را حرام برشمرد و این اعلامیه یک حرکت بزرگی در دهه محرم 42 به وجود آورد.

وی تصریح کرد: انقلاب ما متعلق به امام حسین (ع) است و نهضت ما حسینی بوده و خواهد ماند و امام (ره) در برابر بزرگترین مصیبت ها با استقامت ایستادگی کرد ولی هنگامی که سخن از مصیبت وارد شده به امام حسین (ع) می شد وجود ایشان به لرزه در می آمد.

حجت الاسلام روحانی، آیت الله مهدوی کنی را یکی از شاگردان مکتب امام حسین (ع) خواند و گفت: در سال 53 برای اولین بار در مسجد ایشان بر منبر حضور داشتم و اولین دیدار ما به سال 1350 باز می گردد.

وی با اشاره به کارهایی که برای ایثارگران در دولت جدید انجام شده است، اظهار کرد: اگر تمام کارهایی که برای ایثارگران انجام شده ذکر شود ملاحظه می شود این کارها بسیار ناچیز بوده اند و دولت تدبیر و امید برای پرداخت معوقات آنها تلاش بسیار می کرد و معوقات ایثارگران که رقم بزرگی بوده و از سال 86 مانده بود.

رئیس جمهور بیان کرد: در سال گذشته 17 هزار میلیارد ریال از معوقات ایثارگران به آنها پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: استان زنجان استعدادهای بسیار زیادی دارد و اینها همه مربوط به طبیعت زیبا و معادن استان زنجان می باشد.

روحانی با اشاره به مشکل کمبود آب استان زنجان بیان کرد: این مشکل تنها محدود به استان زنجان نمی شود و کل کشور با این مشکل به نحوی مواجه هستند.

رئیس جمهور به توسعه حوزه علمیه استان زنجان اشاره کرد و گفت: قدمی گرچه کوچک به سفارش نماینده ولی فقیه در استان در این زمینه برمی داریم.

وی گفت: این استان مرکز علم و دانش و فداکاری بوده است و وجود عالمی عظیم الشان همچون آیت الله شبیری زنجانی مایه افتخار این استان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.