شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۱:۰۰

به گزارش خبرگزاری مهر، سرپرست اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری کاشان از بازدید “ها او پینگ”رئیس کنوانسیون عمومی یونسکو از آثار تاریخی…

به گزارش خبرگزاری مهر، سرپرست اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری کاشان از بازدید “ها او پینگ”رئیس کنوانسیون عمومی یونسکو از آثار تاریخی شهرستان کاشان خبر داد.

مهران سرمدیان” با اعلام مطلب فوق افزود: در پی سفر رئیس کنوانسیون عمومی یونسکو به جمهوری اسلامی ایران ،روز جمعه وی در راس هیاتی از بناها و آثارتاریخی کاشان(سرای عامری ها، خانه بروجردی، مسجد و مدرسه آقابزرگ، تپه های باستانی سیلک و مجموعه جهانی باغ فین) بازدید کرد.

در این بازدید یکروزه که محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور و نیز سید احمد جلالی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو آقای “ها او پینگ” را همراهی میکردند، وی کاشان را یکی از شهرهای بی نظیر تاریخی و حائز اهمیت معماری دانست و از اینکه موفق شده در اولین سفر به ایران از شهر تاریخی کاشان بازدید نماید اظهار خرسندی کرد.

“ها او پینگ” گفت: کشور ایران دارای تاریخی دیرینه است که قدمت آن به هشت هزار سال قبل بازمی گردد. ایران توانسته خیلی خوب از آثار تاریخی خود حفاظت کند.

وی تاکید کرد: تمدن ایران نقش مهمی را در ساخت تمدن جهانی ایفا کرده است.

سرمدیان در ادامه افزود : با توجه به پیشینه کاشان در حوزه صنایع دستی یک عدد زیلو که با آرم سازمان علمی فرهنگی یونسکو طراحی و توسط هنرمندان مرکز هنرهای سنتی و صنایع دستی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کاشان بافته شده است (UNESCO) به عنوان هدیه مردم و هنرمندان شهر کهن و تاریخی کاشان به ایشان اهدا شد تا در دفتر کار رئیس کنوانسیون عمومی یونسکو نصب شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *