شنبه، ۲۲ فروردین ۹۴ - ۰۷:۰۵

به گزارش ميهن پست – رییس فدراسیون فوتبال احتمال ماندن کی‌روش را بیش از پیش دانست و افزود: در نشست خبری پیشین من…

به گزارش ميهن پست – رییس فدراسیون فوتبال احتمال ماندن کی‌روش را بیش از پیش دانست و افزود: در نشست خبری پیشین من به شما گفته بودم که 80 درصد احتمال رفتن کی‌روش خواهد بود اما الان باید بگویم که آن 80 درصد به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و احتمال ماندن او بیشتر شده است. هرچند به طور قطع نمی‌توان گفت کی‌روش می‌ماند یا خیر اما با توجه به جلسه‌ای که امروز داشتیم و کمک‌هایی حسنی‌خو انجام داد تا دغدغه‌های‌ کی‌روش کاهش پیدا کند، تا میزان زیادی مشکلات حل شد.رییس فدراسیون فوتبال پس از 4 روز مذاکره و پایان جلسه 7 ساعته روز شنبه با کی‌روش، می‌گوید هنوز نتیجه صددرصدی مذاکرات‌ با سرمربی تیم ملی مشخص نیست.

علی کفاشیان در نشست خبری پس از مذاکره امروزش با کارلوس کی‌روش که در حضور حسنی‌خو مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: 7 ساعت جلسه داشتیم و به سمت مسائلی پیش رفتیم که کی‌روش تا حدی آن‌ها را قبول کرد که با ما همکاری کند و کار را ادامه دهد.

وی ادامه داد: دغدغه‌هایی که ایشان از نظر مالی و امکانات داشت و نیز مشکلات مدیریتی که در فدراسیون وجود دارد را مورد بحث قرار دادیم و قرار شد آن‌ها را حل کنیم.

کفاشیان ادامه داد: در جلسه‌ای که ما داشتیم، به سمتی رفتیم که خیلی مسائل قابل حل شد و کی‌روش تا حدی پذیرفته است که با تیم ملی همکاری‌اش را ادامه دهد. مشروط به اینکه یک سری دغدغه‌های مالی و امکانات تدارکاتی که مربوط به تیم ملی است نه شخص خود کی‌روش و همچنین مشکلات مدیریتی که کی‌روش در فدراسیون با آن درگیر است، مرتفع شود. به طور کلی تفاهمی حاصل شد که ما بتوانیم این مذاکرات به علاوه یک را ادامه دهیم و طبق توافقات کلی و دیدگاه‌های کلی که از طریق وزارت ورزش و نماینده آن یعنی حسنی‌خو صورت گرفت، امیدواری زیادی هست که همکاری ما با سرمربی تیم ملی ادامه پیدا کند.

رییس فدراسیون فوتبال احتمال ماندن کی‌روش را بیش از پیش دانست و افزود: در نشست خبری پیشین من به شما گفته بودم که 80 درصد احتمال رفتن کی‌روش خواهد بود اما الان باید بگویم که آن 80 درصد به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و احتمال ماندن او بیشتر شده است. هرچند به طور قطع نمی‌توان گفت کی‌روش می‌ماند یا خیر اما با توجه به جلسه‌ای که امروز داشتیم و کمک‌هایی حسنی‌خو انجام داد تا دغدغه‌های‌ کی‌روش کاهش پیدا کند، تا میزان زیادی مشکلات حل شد.

کفاشیان در ادامه و در پاسخ به سوال مکرر خبرنگاران درباره اینکه نظر قطعی فدراسیون درباره کی‌روش چیست، گفت: از نظر من کی‌روش سرمربی تیم ملی است.

وی هم‌چنین درباره دیدارهای دوستانه تیم ملی در آینده گفت: فعلا نمی‌توانم چیزی بگویم اما قرار است با چند تیم آسیایی بازی کنیم.

کفاشیان در ادامه با تاکید بر اینکه شرکت آلشپورت باید تا مردادماه کارش را با تیم ملی ادامه دهد، اظهار کرد: ما از کیفیت کار این شرکت راضی هستیم اما اگر پیشنهاد بهتری داشته باشیم به آن فکر می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درست است که کی‌روش همکاری با شرکت آدیداس را به جای آلشپورت پیشنهاد داده است، کفاشیان پاسخ داد: ما در این جلسه درباره جزئیات حرف نزدیم و فقط مسائل کلان را بررسی کردیم.

رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به دغدغه‌هایی که کی‌روش مطرح کرده است خاطرنشان کرد: با توجه به جلسه‌ای که داشتیم، وزارت ورزش به ما قول داده است تا بتوانیم دغدغه‌های کی‌روش را رفع کنیم. هرچند او هیچ ادعایی نسبت به حقوق خود ندارد و تنها نسبت به ضعف امکانات تیم ملی و مشکلات تدارکاتی دغدغه‌هایی را مطرح کرده است. از جمله این دغدغه‌ها می‌توان به تعداد کم بازی‌ها و اردوهای تدارکاتی تیم ملی و ضعف برنامه‌ریزی در فدراسیون و مشکلاتی که کمپ تیم ملی دارد، اشاره کرد.

وی همچنین گفت: در برخی موارد مشکلاتی در برنامه‌ریزی‌ها وجود داشته است که این مشکلات در زمینه تدارک اردوها و برنامه‌ریزی آنها بوده است. بعضا مواردی پیش آمده که کی‌روش برای گرفتن بلیت خود به روابط عمومی فدراسیون مراجعه می‌کرده است که ما تمام این ضعف‌ها را می‌پذیریم و به دنبال رفع آن هستیم. در هر حال امیدواریم این موارد تا دو سه روز آینده مرتفع شود و ما بتوانیم همکاری خود را با کی‌روش ادامه دهیم.

کفاشیان با بیان اینکه درباره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی برای مقدماتی جام جهانی نیز با کی‌روش صحبت کردیم خاطرنشان کرد: قرار شد بعد از قرعه‌کشی مقدماتی جام جهانی درخصوص دو سه بازی پیشنهادی بحث و گفت‌وگو کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه در پاسخ به این که چقدر توقعات کی‌روش بجا بوده است افزود: به هر حال کی‌روش درخصوص برنامه‌های خود حساسیت خاصی دارد و باید بداند که برنامه‌اش برای دو سه ماه آینده کاملا مرتب است. ما هم قبول داریم که در فدراسیون ضعف‌هایی داریم و در جلسه‌ای که داشتیم، پذیرفتیم که باید این ضعف‌ها را برطرف کنیم. او بهترین‌ها را برای تیم ملی ایران می‌خواهد و ما به طور قطع در این زمینه ضعف‌هایی داریم. به عنوان مثال یکی از دغدغه‌هایی که کی‌روش همیشه داشته است، زمین چمن آکادمی تیم‌های ملی است که چندان مناسب نیست و ما این را می‌پذیریم.

رییس فدراسیون فوتبال در پایان از شکایت کی‌روش از عباس ترابیان به کمیته انضباطی اظهار بی‌اطلاعی کرد.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *