سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۱

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد حاجی آقاجانی افزود: مشوق هایی برای هر سه ضلع در نظر گرفته شده به طوریکه حذف فرانشیز…

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد حاجی آقاجانی افزود: مشوق هایی برای هر سه ضلع در نظر گرفته شده به طوریکه حذف فرانشیز برای مادر یکی از این مشوق ها است. مشوق دوم بحث بازسازی بلوک های زایمان و و زایشگاه ها و ایجاد فضاهای اختصاصی برای مادران است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات طرح تحول سلامت را صرف بازسازی این بلوک ها خواهیم کرد، گفت: صندوق ترویج زایمان طبیعی نیز در این طرح ایجاد شده است که از محل هدفمندی و زایمان هایی که انجام می شود، رقمی به این صندوق خواهد رفت. از محل این صندوق زیر نظر روسای دانشگاهها و بخشها برای بازسازی زایشگاه ها، فرهنگ سازی و آموزش مادران  استفاده می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مشوق سوم برای مادران زایمان بی درد است، گفت: بحث بعدی در راستای سیاست های تشویقی بسته زایمان طبیعی، توانمندسازی مادران در قالب برگزاری 8 جلسه آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه مشوق های عامل زایمان نیز در نظر گرفته شده اند، ادامه داد: همچنین برای اشتغال به کار ماماهای بیکار برنامه هایی پیش بینی شده چون با اجرای طرح تحول نظام سلامت افزایش نیاز به نیروهای ماما و جذب ماماهای بیکار بیش از گذشته حس می شود.

آقاجانی افزود: همچنین ماماهایی که بیرون از فضای بیمارستان مطب داشته و مشغول به کار هستند، می توانند در صورت وجود ظرفیت خالی زایشگاه های بیمارستان، در آنجا خدمت رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.