شنبه، ۱۶ دی ۹۶ - ۰۱:۱۳
تناسب اندام افراد

خطرهای اغمای بیماری دیابتی ۵۰ درصد در زنان بیش از مردان می باشد. اغمای دیابتی وضعیتی است که در اثر کنترل نکردن دیابت…

خطرهای اغمای بیماری دیابتی ۵۰ درصد در زنان بیش از مردان می باشد. اغمای دیابتی وضعیتی است که در اثر کنترل نکردن دیابت به وجود می آید و علامت آن میزان بالای قند خون و کندن (تولید ناقص سوخت و ساز چربی در خون) می باشد. اگر چه اغمای دیابتی همیشه با مقدار بالای قند خون همراه است اما میزان بالای قند خون عامل به وجود آورنده آن نیست. عامل آن فقدان انسولین می باشد. قبل از اینکه انسولین درمانی متداول شود اغمای دیابتی عامل اصلی مرگ در اثر دیابت بود.

در این میان خانم هایی که تناسب اندام دارند نسبت به دیگر بانوان از  دیابت در امان خواهند ماند و خوش اندامی و نداشتن اضافه وزن می تواند آنان را در برابر این بیماری مهلک ایمن کند خانم هایی که اضافه وزن دارند و بدن آن ها گلابی و سیب شکل است بهتر است بسیار محتاط باشند
بر اساس تحقیقات جدید تناسب اندام در زنان آنها را به طور قابل توجهی در خطر گسترش بیماری دیابت نوع ۲ حفظ که این تحقیقات در نشست سالانه ژنتیک انسانی در جامعه آمریکا به دست آمده و ارتباط یک تنوع ژنتیکی در زنان با اندام‌های متفاوت را مورد بررسی قرار داده است.

محققان دریافته‌اند که زنان با اندام‌ گلابی شکل دارای ژن Klf14 هستند که به صدها ژن دیگر در بدن آنها کمک می‌کند تا چربی در نقاط ضروری بدن آنها ذخیره شود.
[box type=”success” align=”” class=”” width=””]علائم دیابت در زنان اغلب ممکن است نادیده گرفته شود یا اشتباه تشخیص داده شود. بنابراین حتما یک متخصص می‌تواند تعیین کند که این علائم دیابت مشکلاتی قابل درمان هستند یا این علائم ممکن است به دیابت منجر شوند. [/box]

دیابت و تناسب اندام
گفتنی است تغییر ژن از مادر زن به ارث برده می‌شود و این تغییر در مردان بی‌تاثیر است.بنابراین محققان همچنان درحال بررسی این تفاوت در بین مرد و زن هستند و احتمال می‌دهند که ممکن است دلیل آن بر سر یک پروتئین خاص باشد.این درحالی است که یافته‌ها باعث تعجب مدیر پزشکی مرکز مراقبت‌های پزشکی کالیفرنیا شده است.

متاسفانه باید گفت: طبق گزارشات DCD بیش از یک سوم افراد بزرگسال آمریکایی به علائم اولیه دیابت مبتلا هستند و این امر یکی از موضوعات نگران کننده در آمریکا می‌باشد این وضعیت که بابالا بودن غیر طبیعی قند خون در افراد همراه است، در ۵ ساله اخیر تا ۳۰ درصد در بین افراد گسترش داشته است.

براساس تحقیقات انتشار یافته در مجله تغذیه در آمریکا چربی های اضافی بدن که با شکل سیب مانند اندام در ارتباط است، به طور طبیعی خطر دیابت نوع ۲ را در زنان و مردان افزایش می‌دهد.
این درحالی است که مدل گلابی مانند اندام زنان این عامل خطر را به شدت کاهش می‌دهد.لذا بایستی زنان بیش از مردان مراقب فرم اندام خود باشند تا بتوانند این بیماری خطرناک را از خود دور نگه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.