چهارشنبه، ۲۱ مهر ۹۵ - ۰۶:۲۳
کیم جونگ اون

تنبیه عجیب معاون وزیر خارجه کره شمالی توسط رهبر این کشور در حالی این روزها مورد توجه رسانه ها و شبکه های اجتماعی…

تنبیه عجیب معاون وزیر خارجه کره شمالی توسط رهبر این کشور در حالی این روزها مورد توجه رسانه ها و شبکه های اجتماعی در ساسر دنیا قرار گرفته است که کونگ سوک اونگ، معاون وزیر‌امور خارجه این کشور باید به خاطر فرار یکی از دیپلمات‌های وزارت امور خارجه به کره جنوبی، مجازات شود. که در این میان کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دستوری اعلام کرد که باید در کمترین زمان ممکن عملی شود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

رژیم کمونیستی کره شمالی معاون وزیر‌خارجه این کشور و خانواده‌ او را تنبیه کرد، زیرا یکی از دیپلمات‌های این وزارت‌خانه به کره جنوبی فرار کرده است. مجازات کونگ سوک اونگ این است که پایتخت را ترک و در روستا زندگی کند.

تنبیه عجیب معاون وزیر خارجه کره شمالی به خاطر این بوده است که در روزهای پایانی  ژوئیه ۲۰۱۶ تانه یونگ هو، معاون سفیر کره شمالی در بریتانیا به همراه خانواده خود به کره جنوبی فرار کرده اند و مسئولیت امور سفارت‌خانه‌های کره شمالی در اروپا را کونگ سوک اونگ، معاون وزیر‌ خارجه کره شمالی به عهده دارد باید پاسخگوی این فرار باشد و به همین دلیل باید تنبیه شود.

تنبیه عجیب معاون وزیر خارجه کره شمالی که کونگ سوک اونگ نام دارد در حالی اجرایی شده است که وی به همراه اعضای خانواده اش، پیونگ یانگ را ترک کرده‌اند تا در روستایی به زندگی ادامه دهند.

جالب است بدانید که معاون ۷۲ ساله وزیر‌ امور خارجه کره شمالی که این تنبیه عجیب برای او اجرایی شده است، از شخصیت‌های بنام این کشور است که حدود دو دهه در ارتباط با روابط کره شمالی با روسیه و اروپا فعالیت کرده است.

تنبیه عجیب معاون وزیر خارجه کره شمالی توسط رهبر این کشور

تنبیه عجیب معاون وزیر خارجه کره شمالی توسط کیم جونگ اون رهبر این کشور

تنبیه عجیب و به ویژه اعدام های ترسناک در کره شمالی در چند سال اخیر سوژه اصلی رسانه های شده و بد نیست بدانید که در کره شمالی سانسور شدید حاکم است و در آنجا که مخالفان به شدت سرکوب می‌شوند. رابطه این کشور با کره جنوبی پس از جنگ این دو کشور در سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ در حالت آتش‌بس قرار دارد و هنوز قرارداد صلح میان دوکشور بسته نشده است.

کره شمالی با برنامه‌ اتمی خود سال‌هاست در مقابل جامعه جهانی قرار گرفته است. پیونگ یانگ روز جمعه (۹ سپتامبر / ۱۹ شهریور) به رغم تمامی ممنوعیت‌های بین‌المللی تأیید کرد که پنجمین و بزرگ‌ترین آزمایش اتمی خود را انجام داده است.

طبق تحریم‌های سازمان ملل متحد کره شمالی از انجام آزمایش‌های اتمی یا موشکی منع شده است، با این همه این کشور در سال‌های اخیر چندبار این ممنوعیت‌ها را نقض کرده و دست به آزمایش‌های گوناگون در این عرصه زده است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که از سال ۲۰۱۱ قدرت را در این کشور به ارث برده، تاکنون با اعدام بسیاری از مخالفان عالی‌رتبه دولتی کوشیده موقعیت خود را تثبیت کند.

بد نیست بدانید که طبق گزارش رسانه های معتبر شمار مقامات عالی‌رتبه اعدام شده در دوره پنج ساله رهبری کیم جونگ اون، در کره شمالی آماری بالغ بر ۱۰۰ نفر اعلام شده است.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]dw[/highlight]

یک دیدگاه برای “تنبیه عجیب معاون وزیر خارجه کره شمالی توسط رهبر این کشور ؟!”

  1. نسترن گفت:

    بازم یه محدودیت دیگه در کشوره کره شمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.