سه شنبه، ۰۹ بهمن ۹۷ - ۰۴:۳۱
تنهایی سفر کردن

دلایل ساده ای وجود دارند تا شما را قانع کنند که تنهایی سفر کردن را حداقل یکبار هم که شده تجربه کنید ….

دلایل ساده ای وجود دارند تا شما را قانع کنند که تنهایی سفر کردن را حداقل یکبار هم که شده تجربه کنید . در این مطلب قصد داریم به ارائه این دلایل بپردازیم. شاید پس از تجریه اول شما نیز به این کار علاقمند شدید. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

تنهایی سفر کردن حال و هوای خودش را دارید. در این گونه سفر ها شما خودتان هستید و تجریبایت گذشته زندگیتان که اکنون باید آنها را به کار گیرید و به همین دلیل اس که چالش هایی را در پیش روی خواهید داشت که ممکن است دیگر هیچ گاه آنها را تجربه نکنید.

زمان حال ساده : حواستان باشد که در سفرهای انفرادی شما دیگر هیچ گونه وابستگی به خانه یا دوستان خود ندارید (حداقل تا زمانی که در حال سفر هستید) پس هیچ دلیلی وجود ندارد تا شما به خاطرات تلخ و شیرین یا وابستگی‌ها یا هر چیز دیگری که به زمان یا مکان دیگر ارتباط دارد فکر کنید. شما مکان‌های جدید و افراد جدیدی را می‌بینید و تمام آن افراد تنها «حال حاضر» شما را می‌بینند. در نتیجه سفر به صورت تنهایی فرصت بسیار فوق‌العاده‌ای است که در زمان حال زندگی کنید و تنها به فکر کسب تجارب جدید و خاطراتی طلایی باشید.

تنهایی سفر کردن

درود بر حس غریزه : در هنگام تنهایی سفر کردن به محض اینکه به مقصد مورد نظر رسیدید (فارغ از هرگونه وسیله نقلیه‌ای که از آن استفاده کرده‌اید)، سریعا وارد مرحله بقا می‌شوید! احساسات مختلفی به سراغ شما خواهند آمد. جملات پایین را بخوانید:

الان کجا هستم؟ حس می‌کنم همه چیز را فراموش کرده‌ام! چگونه به مقصد مورد نظر برسم؟ نمی‌توانم این تابلو را بخوانم و نمی‌دانم منظور آن چیست! هیچ کس را نمی‌شناسم و کسی هم من را نمی‌شناسد!

تفکرات این چنینی مطمئنا به سراغتان خواهد آمد و اینجا دقیقا همان جایی است که باید به غریزه خود اعتماد کنید و آن را دنبال کنید تا از پس مشکلات بر بیایید و این یعنی حس زنده بود و زندگی کردن! هیچ وقت این حس و این تجربه را دست کم نگیرید و از دست ندهید.

تنهایی سفر کردن

با سایر گردشگران هم مسیر می‌شوید : بیایید قبول کنیم که در سفر با دوستان و آشنایان همیشه یک سری از خود گذشتگی‌ها و فداکاری‌ها (یا به بیانی بهتر، گفت و گوها و مذاکره‌ها در مورد تصمیم‌گیری‌ها) وجود خواهد داشت. بد برداشت نکنید! قطعا بعضی از این فداکاری‌ها به منظور داشتن سفری بهتر ارزش خواهند داشت. این مسئله هم قبول داریم که سفر با یک دوست نزدیک بسیار خاطره‌انگیز و فوق‌العاده خواهد بود؛ اما مسئله اینجا است که در سفر به صورت تنهایی دیگر فداکاری وجود نخواهد داشت و همه چیز باب میل خودتان پیش خواهد رفت. از طرفی دیگر هنگامی که تنهایی سفر می‌کنید عملا تنها نیستید! شک نکنید که در سفرهای انفرادی با گردشگران بسیار آشنا خواهید شد که آن‌ها هم مثل شما به تنهایی سفر کرده‌اند. آشنا شدن با این افراد و در میان گذاشتن تجربیات و خاطرات با یکدیگر بسیار مفید و جالب خواهد بود.

تنهایی سفر کردن

با قضاوت کردن دیگران خداحافظی کنید : در هنگام تنهایی سفر کردن شما مشتاق می‌شوید که با دیگران آشنا شوید، اطلاعات مختلفی را از دیگر گردشگران بگیرید، به داستان‌ها و تجربیات آن‌ها گوش کنید و بدانید که باید چه کار کنید یا کجا بروید. شما به عنوان یک گردشگر که به صورت تنهایی سفر کرده است، هیچ گاه رفتار دیگران یا تجربیات و خاطرات آن‌ها را قضاوت نخواهید کرد چرا که هدف از هم صحبت شدن با دیگران چیز دیگری است. در بسیاری از مواقع شما حاضر هستید که عادت‌های بد و رفتارهای ناپسند دیگران را تحمل کنید یا حتی نادیده بگیرید. گاهی اوقات وجود همراهان آزار دهنده برای مدتی کوتاه به نفع سفر خود بهتر از این است که به کل هیچ کسی در اطرافمان نباشد.

تنهایی سفر کردن

همه چیز به خودتان بستگی دارد : شما در هنگام تنهایی سفر کردن در مورد تمام تصمیم گیری‌هایتان آزاد هستید و این اختیار را دارید که هر تصمیمی که باب میلتان بود را انتخاب کنید. فقط کافی است کمی به این مسئله فکر کنید که شما می‌توانید هر جایی بروید؛ به هر شکلی که مایلید بروید و هر تصمیمی که خواستید را عملی کنید. در سفرهای انفرادی هر کس می‌تواند میل قلبی خود را دنبال کند و در هر روز از سفر تصمیم‌های جدیدی بگیرد و کارهای تازه‌ای انجام دهد. در این گونه سفرها هیچ شخص دوم یا سومی وجود نخواهد داشت تا مانع راه شما شود. شما آزادانه تصمیم‌های خود را عملی می‌کنید.

تنهایی سفر کردن

[highlight]منبع[/highlight]    stayatbase

5 دیدگاه برای “تنهایی سفر کردن را بخاطر این دلایل ساده حتما تجریه کنید !”

 1. زهرا گفت:

  تجربشو داشتم عالیا

 2. راحيل گفت:

  سفر دست جمعیش خوبه

 3. ج.ت گفت:

  تنهایی سفر رفتن سخته

 4. همايون گفت:

  سفر انفرادی تجربه زیاد میخاد

 5. اسد گفت:

  کلا تنهایی خوبه 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.