چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۷

اسماعیل صالحی سه شنبه در آیین آغاز عملیات ساماندهی و بهسازی پیاده روهای منطقه شش افزود: با مناسب سازی پیاده روها و زیباسازی…

اسماعیل صالحی سه شنبه در آیین آغاز عملیات ساماندهی و بهسازی پیاده روهای منطقه شش افزود: با مناسب سازی پیاده روها و زیباسازی منظر شهری و فراهم اوردن زمینه های تشویق و ترغیب شهروندان به پیاده روی در واقع می توان به کاهش تردد خودرویی و حجم ترافیکی کمک موثری کرد.

شهردار منطقه شش اظهار داشت : عملیات ساماندهی و بهسازی پیاده روهای سطح این منطقه برای تردد آسان شهروندان از جمله جانبازان ، معلولان ، سالمندان ، کودکان از امروز آغاز شده است.

صالحی با اشاره به اینکه پروژه های حمل و نقلی زیادی در منطقه انجام شده و یا در حال اجراست،بر شناسایی جایگاه شهروندی و تشویق مردم به پیاده روی و در پی آن بسترسازی مناسب تأکید کرد.

صالحی هدف از بهسازی پیاده روهای سطح منطقه شش را زیباسازی منظر شهری ، مناسب سازی بستر تردد عابرین پیاده،، افزایش ضریب ایمنی ، تردد آسان و ترغیب هر چه بیشتر شهروندان به امر پیاده روی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در اجرای برنامه بهسازی و زیباسازی پیاده روهای سطح منطقه شش که از سال گذشته در حال اجرا بوده است و در سالجاری نیز در دستور کار قرار گرفته است گفت: با گزینش پیمانکار و در حال حاضر با توجه به اهمیت بلوار میرزای شیرازی این عملیات در محور شمالی این بلوار در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد : یکی از نکات مهم در بهسازی معابر رعایت استانداردهای فنی در جهت سهولت تردد معلولان و سالمندان است که اولویت اول این پروژه عمرانی است.

شهردار منطقه شش گفت : در این طرح مبلمان شهری از جلمه تأمین روشنایی مناسب ، بهسازی باغچه ها در طول مسیر، نصب استند سنگی(موانع تردد موتور سیکلت و دوچرخه ها ،پارک و بوستانها) و نصب صندلی هایی برای استفاده عابرین از عملیات های تکمیلی این طرح می باشد.

وی ادامه داد : پروژه مطرح شده با رعایت مؤلفه های کیفی به سرعت اجرا می شود و به زودی مورد استفاده ی شهروندان قرار خواهد گرفت.

صالحی با اشاره به این که ارتقا سطح کیفی ساختارهای شهری و رضایت شهروندان از اهداف کلان این پروژه است خاطرنشان کرد : محیط زندگی در شیراز باید درخور و شایسته ی ساکنین شهر باشد.

وی در خاتمه گفت : در این راستا بهسازی پیاده روهای سطح منطقه در دستور کار قرار داشته و بنا به اولویت بندی انجام شده مرحله به مرحله به اجرا درخواهد آمد.ک/2

667

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.