جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۹

به گزارش ایرنا، «علیرضا خنفری» روز جمعه در دیدار با معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار ایلام اظهار کرد: بخش خصوصی ریال به…

به گزارش ایرنا، «علیرضا خنفری» روز جمعه در دیدار با معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار ایلام اظهار کرد: بخش خصوصی ریال به ریال سرمایه خود را محاسبه و به صورت دلسوزانه و تمام وقت برای کسب سود و منفعت اقتصادی تلاش می کند.

وی ادامه داد: استان ایلام نیازمند همت جدی برای خروج از فاجعه و بحران بیکاری بر جای مانده از دولت گذشته است.

این سرمایه گذار افزود: سرمایه گذارانی که با رغبت و تنها برای ارائه خدمت به کشور وارد ایلام می شوند، نیازمند دریافت تسهیلات نیستند بلکه با توان مالی خود تنها علاقه مند به توسعه اقتصادی استان هستند.

خنفری بیان کرد: در هشت مورد به سرمایه گذاری در ایلام علاقه دارم که امیدوارم با همراهی مجموعه دستگاه های اجرایی متولی و کمک مسوولان ارشد استان بتوانم موفق به این کار شوم.

وی راه اندازی رستوران سنتی، برگزاری برنامه های فرهنگی و موسیقی زنده در بوستان ملت، ایجاد منطقه گردشگری در حاشیه سد و راه اندازی مجتمع گردشگری در بوستان چغاسبز ایلام، ساخت غرفه صنایع دستی و گردشگری ملی در محل بازارچه مرزی مهران و اخذ مجوز حمل و نقل را از جمله حوزه هایی دانست که علاقه مند به سرمایه گذاری در آنهاست.

این سرمایه گذار ابراز امیدواری کرد که با همکاری مسوولان استان بتواند در تقویت و توسعه نشاط اجتماعی در ایلام سهم ایفا کند.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار ایلام نیز با استقبال از پیشنهادهای وی از سرمایه گذار خواست که هر کدام از طرح های توجیهی خود را با کروکی و جانمایی مکان به دستگاه اجرایی مربوطه برای بررسی و اقدام لازم ارائه کند.

استان ایلام ظرفیت های بالایی در بخش های مختلف برای سرمایه گذاری دارد.

منابع سرشار و فراوان نفت و گاز و ساخت پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی، گردشگری سیاحتی و زیارتی، کشاورزی و منابع طبیعی اقتصادی در کنار فعالیت های بازرگانی و صادراتی به سبب وجود مرز 430 کیلومتری با عراق از جمله فرصت ها و ظرفیت های بی شمار ایلام برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

استاندار و مسوولان دولت تدبیر و امید از همان نخستین روزهای فعالیت و حضور در استان همچنان پیگیر دعوت و ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی برای سرمایه گذاری در این منطقه هستند.

در نتیجه این تلاش ها و رایزنی ها تاکنون ده ها سرمایه گذار برای ورود به استان و سرمایه گذاری روی ظرفیت های منحصر به فرد ایلام اعلام آمادگی کرده اند.

استان ایلام با موقعیت همسایگی عراق رتبه دوم منابع گاز و سوم ذخایر نفتی کشور را داراست. ک/2

7177/565

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *