دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۷

به گزارش خبرگزاری مهر، پروین سلیحی مشاور امور بانوان‌ صداوسیما اظهار کرد: فعالیت بانوان در عرصه قرآنی زمینه ساز فعالیت همه اعضای خانواده…

به گزارش خبرگزاری مهر، پروین سلیحی مشاور امور بانوان‌ صداوسیما اظهار کرد: فعالیت بانوان در عرصه قرآنی زمینه ساز فعالیت همه اعضای خانواده در این عرصه خواهد شد. کسانی که از کودکی شروع به فراگیری قرآن کردند به طور حتم مورد حمایت و تشویق مادران خود قرار گرفته‌اند لذا فعالیت در حوزه حفظ و قرائت قرآن از دوران کودکی بسیار مهم است.

مشاور امور بانوان‌ صداو سیما عنوان کرد برگزاری همایش بانوان فعال قرآنی بسیار تأثیر‌گذار است، زیرا انگیزش رقابت بین بانوان را افزایش می دهد و باعث الگو سازی در سطح جامعه می‌شود همچنین فعالیت مادران قرآنی باعث علاقه‌مندی و فعالیت فرزندان و کل خانواده خواهد شد، فلذا هر چقدر حمایت در این حوزه اعم از مادی، معنوی، انگیزشی و تشویقی بیشتر باشد آثار آن چند برابر خواهد بود.

سلیحی با بیان اینکه بانوان در حوزه قرائت و حفظ پیشتاز هستندو این عرصه برای ورود به درک و فهم قرآن در گام نخست قرار می گیرد و باید به این عرصه توجه داشت تا به اصل قضیه که فهم قرآن است دست یافت.

وی گفت: اگر این اتفاق نیفتد و فهم قرآن گسترش پیدا نکند هدف اصلی تحقق نخواهد یافت به همین علت راهی نیست جز اینکه شرایط درک و فهم را برای جامعه بانوان فراهم کرد.

سلیحی چشم انداز فعالیت قرآنی بانوان را خوب ارزیابی کرد و تصریح کرد: اما باید از لحاظ کمی و کیفی توسعه یابد زیرا ما در جامعه اسلامی زندگی می کنیم و تنها راه سعادت ما انسان و مصون ماندن از مشکلات اخلاقی انس با قرآن است.

وی افزود: گرچه مراکز آموزش قرآنی در حد قابل قبول هستند ولی باید این فعالیت‌ها گسترش پیدا کند و کسانی که به این حوزه علاقمند هستند شناسایی شوند و تا جایی که امکان دارد مورد حمایت قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *