پنجشنبه، ۲۰ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۱

مدیرکل محیط زیست مازندران گفت: 38 شهرک صنعتی در مازندران وجود دارد که تنها 10 شهرک آن تصفیه‌خانه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

مدیرکل محیط زیست مازندران گفت: 38 شهرک صنعتی در مازندران وجود دارد که تنها 10 شهرک آن تصفیه‌خانه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی مازندران، «ناصر مهردادی» پیش از ظهر امروز(پنج‌شنبه 20 شهریورماه) در جلسه‌ی شورای اداری مازندران، در استانداری اظهار کرد: مازندران با داشتن 3 میلیون نفر جمعیت از استان‌های ویژه به‌لحاظ مناطق 4 گانه پارک ملی، اثر طبیعی ملی، پناهگاه حیات وحش و منطقه‌ی حفاظت شده در بخش محیط زیست است.

وی با بیان اینکه 22 درصد مساحت مازندران تحت پوشش مدیریت حفاظت محیط زیست است، در ادامه به تنوع زیستی استان در مقایسه با کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در تنوع زیستی پستانداران 39 درصد، دوزیستان 45 درصد و خزندگان 13 درصد است.

مدیرکل محیط زیست مازندران، پسماند، پناهگاه حیات وحش، تخریب جنگل، برداشت بی‌رویه شن و ماسه و معادن را از مشکلات محیط زیست استان برشمرد و افزود: مازندران در روز 3000 تن زباله تولید می‌کند که این میزان تولید در تعطیلات چندین برابر افزایش می‌یابد که نیازمند اعتبارات بیشتری برای برطرف کردن این معضل در استان هستیم.

مهردادی با بیان اینکه 3 درصد دفن زباله‌ها از طریق کارخانه‌ی کمپوست و بقیه بصورت دفن بهداشتی در استان است، گفت: برای ساماندهی پسماند شهری در استان با مشکل مواجه هستیم و تنها برای 15 مرکز در کل استان مجوز زیست محیطی صادر کرده‌ایم.

وی با اشاره به احداث کارخانه‌های زباله‌سوز در شهرهای ساری، بابل، نوشهر، تنکابن و آمل گفت: تاکنون تنها در دو شهرستان ساری و نوشهر برای کارخانه زباله‌سوز 50 میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل محیط زیست مازندران ادامه داد: باتوجه به اینکه پناهگاه حیات وحش میانکاله بعنوان نگین تلاب کشور است، متأسفانه نگرانی‌هایی در بحث یکپارچگی دارد.

مهردادی تجهیز و تأمین امکانات و نیروی انسانی کافی، بهبود وضعیت اعتبارات محیط زیست استان را از حمایت‌های همه‌جانبه‌ی دستگاه‌ها در اجرا کردن نقشه‌ی راه محیط زیست موثر دانست.

وی تصریح کرد: مدیریت یکپارچه میانکاله و تأکید به عدم تفکیک بخشی از آن منطقه، پیگیری از وزارت نیرو در خصوص ساماندهی وضعیت رودخانه‌های استان و تأمین اعتبار لازم، طرح مسایل مربوط به دریای خزر در هیئت دولت با تأکید بر کنترل آلودگی آن، پیگیری از وزارت جهاد کشاورزی در خصوص کاهش مصرف کود و سموم شیمیایی و ترویج صحیح مبارزه بیولوژیک، ساماندهی شکار صید بی‌رویه در منطقه‌ی فریدونکنار، حمایت همه‌جانبه در خصوص ساماندهی زباله استان بمنظور تأمین اعتبارات مورد نیاز در سطوح مختلف را از انتظارات سازمان محیط زیست مازندران از دولتمردان دانست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *