سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۳

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی بیمه ایران، محمود امراللهی در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل بیمه ایران خراسان…

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی بیمه ایران، محمود امراللهی در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل بیمه ایران خراسان رضوی با بیان اینکه بیمه گذاران نباید در وضعیت ناآگاهی بیمه نامه ناقصی را خریداری کنند تا در زمان حادثه با مشکل مواجه شوند، تصریح کرد: اگر بیمه نامه ناقص که در زمان بروز حادثه پوشش کامل را نداشته باشد و ناآگاهانه به بیمه گذاران ارائه شود همه ما مسوول هستیم و باید پاسخگو باشیم.

وی تاکید کرد: شرکت های بیمه باید در زمان فروش بیمه نامه اصول اساسی بیمه نامه را به بیمه گذاران عرضه کنند تا آنان با اطلاع کامل از شرایط عمومی و اختصاصی بیمه نامه نسبت به خرید پوشش بیمه ای اقدام کنند.

رییس هیات مدیره بیمه ایران شفاف سازی را از نخستین اصول کاری شرکت های بیمه عنوان کرد و گفت: شفافیت در گفتار و عمل باید برای مردم صورت گیرد، زیرا خسارت وارده به بیمه گذاران از محل حق بیمه ای که از بیمه گذاران دریافت می شود، پرداخت می گردد.

امراللهی با اشاره به فعالیت صندوق تامین خسارت های جانی بیمه مرکزی، تصریح کرد: روزانه بین 200 تا 250 نفر از هموطنان که به علت تصادفات رانندگی دچار معلولیت دائم شده بودند و یا ورثه افراد فوت شدگان به این صندوق مراجعه و خواستار رفع مشکل خود بودند.

به گفته وی در برخی موارد حدود 20 سال از وقوع حادثه ای که برای زیان دیدگان اتفاق افتاده بود می گذشت که با به جریان انداختن پرونده آنان خسارت وارده به آنان جبران شد.

وی ادامه داد: در سال 1388 و در جریان بازدید از 66 زندان کشور با مواردی مواجه شدیم که برخی افراد به علت نداشتن بیمه نامه در زمان وقوع حادثه سال ها بود که در زندان به سر می برند، این درحالی است که طبق قانون پرداخت دیه به نرخ روز محاسبه می شود و کسانی که به این دلیل در زندان باقی مانده بودند هر روز ناتوان تر از رفع این مشکل می شدند.

به گفته وی متاسفانه اطلاع رسانی کافی در این موارد صورت نگرفته است و این روند همچنان ادامه دارد و ما امروز شاهدیم بسیاری از کسانی که بیمه نامه شخص ثالث دارند برای دریافت الحاقیه جدید این بیمه نامه به شرکت های بیمه ای مراجعه نکردند.

مدیر عامل بیمه ایران با اشاره به ضریب نفوذ کم بیمه های زندگی در کشور خاطر نشان کرد: توسعه بیمه های زندگی یکی از فعالیت های شرکت های بیمه است و معتقدم که بیمه های زندگی در ایران به دلیل اندک بودن بیمه گذاران نسبت به جمعیت کشور و بازدهی سرمایه آن بهتر از هر جای دیگر دنیا در کشور ما جواب می دهد و از این رو باید به آن توجه بیشتری شود.

اقتصام(1)**9141**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.