دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۸

یک عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی از توافق نهایی دولت و مجلس بر سر یک متن مشخص در خصوص ساماندهی…

یک عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی از توافق نهایی دولت و مجلس بر سر یک متن مشخص در خصوص ساماندهی شهر تهران خبر داد.

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص دستور کارهای امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: یکی از موضوعات مورد بررسی، بحث ساماندهی به شهر تهران و یا به‌اصطلاح طرح انتقال پایتخت بود که این موضوع با حضور معاون پارلمانی رییس‌جمهور و مسئولین مربوطه بررسی شد.

وی ادامه داد: حجت‌السلام انصاری نقطه نظرات دولت را مطرح کردند و در نهایت مجلس و دولت به یک متن مشترک مورد توافق در خصوص بحث ساماندهی شهر تهران رسید و این متن مورد تایید قرار گرفت که به صحن مجلس رفته و در صورت تصویب در آنجا نیز به شورای نگهبان می‌رود.

این عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی همچنین خاطرنشان کرد: بحث افزایش تعداد نمایندگان نیز که کار بررسی آن در کمیته ویژه کمیسیون به پایان رسیده بود و در کمیسیون نیز تصویب شده بود مورد بررسی قرار گرفت و بنا شد این طرح با نمایندگان استان‌ها نیز هماهنگ شود که امروز نمایندگان استان‌های گلستان، سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی برای این هماهنگی در جلسه کمیسیون شرکت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.