جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۶

اکبر کمیجانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به تغییر نرخ سود تسهیلات عقود مبادله ای، اظهار داشت:…

اکبر کمیجانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به تغییر نرخ سود تسهیلات عقود مبادله ای، اظهار داشت: اقدامات تکمیلی در قالب نرخ سود تسهیلات عقود مبادله ای و در راستای تغییر نرخ سود سپرده های بانکی انجام شد و امیدواریم در بازار پول ساماندهی مناسب صورت گیرد.

وی با بیان اینکه، دولت نرخ تورم را برای سال جاری حدود 23 تا 25 درصد هدف گذاری کرده است، اظهار امیدواری کرد: طی ماه های آتی شرایط بهتری برای نظام بانکی کشور ایجاد شود.

قائم مقام بانک مرکزی تصریح کرد: هرچند در گذشته سیاست های پولی در قالب بسته طراحی و شاید سال ها و یا یک سال یکبار تغییر می کرد، اما قرار است این سیاست ها براساس شرایط و نیاز مورد بازنگری قرار گیرد.

کمیجانی گفت: به نظر کارشناسان بانک مرکزی، طراحی سالانه سیاست های پولی نادرست است زیرا سیاست های پولی برخلاف مالی باید انعطاف پذیر باشد به طوری که هرگاه بانک مرکزی احساس کند باید اقدامی را انجام دهد، وارد عمل شود و حتی شاید نیاز باشد، سیاست های پولی به صورت روزمره و هفتگی تغییر کند.

وی تاکید کرد: بانک مرکزی از سیاست های دو سالانه و سالانه عبور کرده و متناسب با شرایط متغیرهای پولی را تغییر می دهد.

قائم مقام بانک مرکزی درباره یکسان سازی نرخ ارز در سال جاری نیز اظهار داشت: یکسان سازی نرخ ارز از چالش های عمده ای است که برعهده بانک مرکزی نهاده شده که در صورت شرایط مناسب در سال جاری اجرا می شود.

یادآور می شود: سیستم بانکی سال گذشته ۲۳۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش های اقتصادی پرداخت کرده است.

اقتصام(4)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.