پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحمانی بعد از ظهر پنج شنبه در آیین تجلیل از واحدهای نمونه کیفی آذربایجان شرقی با بیان اینکه…

به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحمانی بعد از ظهر پنج شنبه در آیین تجلیل از واحدهای نمونه کیفی آذربایجان شرقی با بیان اینکه استاندارد در توسعه اقتصادی و صنعتی کشور اهمیت بسزایی دارد گفت: در شرایط کنونی که عصر رقابت در بین کشورها تمام شده است باید به برندسازی و بهبود کیفی تولیدات بیش از پیش توجه کنیم.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ارتقاء جایگاه استاندارد یکی از مهم ترین راهبردهای اساسی اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: به دلیل محدودیت منابع در داخل کشور، دستیابی به استانداردهای روز جهانی و به ویژه برندسازی می تواند تا حد زیادی مسیر توسعه پایدار کشور را فراهم کرده و از هدر رفت انرژی و منابع جلوگیری کند.

رحمانی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی موضوع استاندارد توسط رسانه های ارتباط جمعی و مطبوعات ادامه داد: در راستای افزایش انگیزه بین تولید کنندگان و ایجاد حس رقابت برای بهبود کیفی تولیدات، رسانه ها تا می توانند به معرفی واحدهای تولیدی برتر بپردازند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه به فرهنگ استاندارد و برندسازی می تواند مسیر کشور برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز 1404 را هموارتر کند، ابراز داشت: سال گذشته، وعده تاسیس پژوهشگاه استاندارد شمالغرب کشور در تبریز داده شد که متاسفانه اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی در همین راستا تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های بسیار بالای صنعتی در آذربایجان شرقی، باید مسئولان امر، تاسیس پژوهشگاه استاندارد شمالغرب کشور را در اولویت اهداف خود قرار دهند.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مشکلات مربوط به ایران خودرو آذربایجان رفع شده است و در آینده نزدیک، تولید محصولات جدید توسط این شرکت صورت خواهد گرفت ادامه داد: با توافقات انجام شده تولید روزانه 40 دستگاه خودرو پراید در این مجموعه صنعتی آغاز شده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود واردات گوشی تلفن همراه، تجهیزات مخابراتی و خودرو را به ترتیب، دو میلیارد دلار، سه میلیارد دلار  و 100 هزار میلیارد ریال خودرو  عنوان کرد و ابراز داشت: این میزان واردات برای کشور در حالی که استفاده از تولیدات داخلی توصیه می شود قابل قبول نیست و همه باید بدانیم که حمایت از تولید داخلی و افزایش کیفیت محصولات ایرانی یکی از مهم ترین رسالت های ملی مردم و مسئولان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.