پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۵

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، شب گذشته افطار یازدهمین روز ماه مبارک رمضان…

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، شب گذشته افطار یازدهمین روز ماه مبارک رمضان را میزبان  آیت‌الله جمعی از کودکان و نوجوانان دختر و پسر تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور بودند.

وی قبل از افطار طی سخنانی، کودکان و نوجوانان را گل‌های سرسبد زندگی خواند و گفت: همین جوانان در آینده شخصیت‌های علمی، فنی، دینی، سیاسی و اجتماعی کشور خواهند بود.


 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تشکر از خانواده‌هایی که فرزندانی را برای سرپرستی می‌پذیرند و مثل فرزندان خود پرورش می‌‌دهند، گفت: این کار اجری مضاعف در درگاه الهی دارد.
 
وی تنظیم برنامه‌های درسی و تربیتی برای این کودکان را مهم و برای آینده آن‌ها و کشور، سرنوشت ساز خواند و گفت: نباید بگذاریم عمر عزیز این کودکان به بطالت بگذرد و توجه به تربیت آن‌ها، یک امر زیربنایی فرهنگی برای آینده کشور است. 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری سازماندهی بهزیستی‌ها در کشورهای مختلف برای رسیدگی به امور نیازمندان گفت: جمهوری اسلامی ایران به خاطر مسائل دینی و ملی، وظیفه خویش می‌داند که بر اساس اهداف مقدس بهزیستی، از کودکانی که به هر دلیلی بی‌سرپرست شده‌اند، نگه‌داری نماید.
 
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با ابراز خرسندی از دیدن چهره‌های شاد و بشاش کودکان، گفت: براساس اصول روان‌شناسی اگر کودکان و جوانان نشاط نداشته باشند، استعدادهای آن‌ها به درستی رشد نمی‌کند.


 

در آغاز این دیدار آقای هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان ارائه کرد و همزمان با اذان مغرب، نماز جماعت به امامت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اقامه شد. 

در پایان این مراسم فرزندان خردسال دختر خانواده سازمان بهزیستی، گرداگرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حلقه زدند و در فضایی صمیمی و عاطفی مشکلات و مسائل خود را با ایشان در میان گذاشتند. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با دقت به سخنان و درد دل‌های کودکان بهزیستی گوش فرا داد و لحظاتی با آنان سخن گفت و برای رفع مشکلات آنان به مسؤولان بهزیستی توصیه‌هایی ارائه کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.