یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۹

به گزارش ایرنا از بنیاد شهید، «سیامک مره صدق» افزود: تفکیک شهدا بر اساس دین آنان کار خوبی نیست، چون شهدا به تمام…

به گزارش ایرنا از بنیاد شهید، «سیامک مره صدق» افزود: تفکیک شهدا بر اساس دین آنان کار خوبی نیست، چون شهدا به تمام ملت ایران تعلق دارند و همگی برای دفاع از ارزش های ایران و ارزش های توحیدی به این مقام نایل آمده اند.

وی گفت: همه شهدای ادیان توحیدی را باید به عنوان یک کلیت و به شکلی یکپارچه در نظر گرفت و خوشبختانه این اتفاقی است که در دوران جدید مدیریت در بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال رخ دادن است.

نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه ویژه سران نظام به شهدای اقلیت و حضور رهبر معظم انقلاب در منزل خانواده های شهدای اقلیت های دینی و نگرش ویژه ایشان به تمام شهدا گفت: در مدیریت جدید بنیاد، شاهد تجلیل از خانواده های شهدای اقلیت در چند مراسم خاص بودیم.

مره صدق با اشاره به صدور قانون نگهداری دائم پرونده های جانبازان پس از گذشت 15 سال از شروع جنگ تحمیلی در خصوص مسایل و مشکلاتی که جانبازان در این زمینه با آن مواجه هستند، اضافه کرد: متاسفانه تعداد بسیاری از جانبازان فاقد پرونده های بالینی هستند، بسیاری از پرونده ها نیز معدوم شده که این خود مانع ایفای حق آنها به صورت مستند و کامل می شود.

وی راه حل این مشکل را استفاده از دفاتر بستری بیمارستان ها که به صورت دائمی نگهداری می شوند و همچنین استفاده از گواهی پزشکان معالج عنوان کرد و گفت: استفاده از این مدارک به عنوان سند، سبب احقاق حقوق این جانبازان به طور کامل می شود.

نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در خصوص تعیین درصد جانبازی گفت: گاهی اوقات در این زمینه متوجه برخوردهای سلیقه ای شده ایم که سبب شده حقوق جانبازان بطور کامل و به درستی ادا نشود و این مساله به خصوص در مورد جانبازان ایثارگری که پس از جنگ دچار مشکلات عصبی شده اند، بیشتر از سایرین قابل توجه است.

** خانواده شهدا حق بزرگی بر گردن مردم ایران دارند

مره صدق با تاکید بر اینکه ذکر این موارد به هیچوجه نفی کننده فعالیت های مثبت و سازنده بنیاد شهید در رسیدگی به امور خانواده های شهدا و جانبازان نیست، خاطر نشان کرد: از آنجا که خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، حق فراوانی بر گردن مردم ایران دارند، باید وظیفه خود در قبال آنها را به درستی انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه در تمام کشورهای دنیا حتی کشورهای استکباری برای تمام افرادی که برای دفاع از کشور از خود گذشتند و سلامت خود را از دست داده اند، احترام فراوانی قایل می شوند، ادامه داد: باید آگاهی دادن به تمام مردم در رابطه با وظایفی که در قبال خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بر عهده دارند مورد توجه قرار گیرد.

نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: بازماندگان جنگ ویتنام و فرزندان کهنه سربازان این جنگ در آمریکا از امتیازات باور نکردنی برخوردارند؛ در تمام دنیا حتی کشورهایی که جنگ آنها حالت دفاعی نداشته و کشورشان به صورت تهاجمی وارد جنگ شده نیز برای آسیب دیدگان جنگی اعتبار خاصی قایل هستند.

مره صدق یادآور شد: بیشتر افرادی که در کشور ما در دفاع مقدس حضور داشتند، داوطلب بودند و به خاطر عشق به ارزش های توحیدی، عشق به نظام جمهوری اسلامی ایران، دفاع از کشور و لبیک به دعوت امام خمینی(ره) وارد جبهه و جنگ شده اند.

وی تصریح کرد، همه موظف هستیم که احترام خاصی برای شهدا، ایثارگران و خانواده های آنها قایل باشیم و تمام تلاش خود را برای بهبود شرایط در راستای رفع مشکلات آنها به کار بگیریم.

اجتمام ** 1880 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.