شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۶

محمدباقر نوبخت جمعه شب در حاشیه بازدید از بافت فرسوده مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از محل درآمد فاز دوم هدفمندی یارانه…

محمدباقر نوبخت جمعه شب در حاشیه بازدید از بافت فرسوده مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از محل درآمد فاز دوم هدفمندی یارانه ها بیش از 54 هزارمیلیارد ریال در سال جاری بین حوزه تولید و حمل و نقل توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش سه هزار ریالی قیمت هر لیتر بنزین در مرحله دوم هدفمندی، افزود: این مبلغ در مقایسه با کشورهای همسایه قابل قیاس نیست.

نوبخت با تاکید بر اینکه نباید برای تامین منابع هدفمندی از محل افزایش قیمت حاملهای انرژی، فشار زیادی بر اقتصاد جامعه تحمیل کرد، گفت: دولت می کوشد شرایطی ایجاد کند که تا پایان سال جاری نرخ تورم در جامعه به کمتر از 25 درصد تقلیل یابد.

وی با بیان اینکه 480 هزار میلیارد ریال از منابع مورد نیاز اجرای فاز دوم هدفمندی باید از محل افزایش قیمتها تامین شود، ادامه داد: دولت در اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها علاوه بر کمک بیش از 113هزارمیلیارد ریالی از محل بودجه عمومی به این قانون، تمام مبلغی که از تغییر قیمتهای کسب می شود را نیز برای مسائل عمومی و خواسته های مردم هزینه می کند.

سخنگوی دولت ادامه داد: در سال جاری 100 هزار میلیارد ریال از درآمد قانون هدفمندی به بخش تولید، 48هزار میلیارد ریال به بخش بهداشت و درمان و 200 هزار میلیارد ریال نیز به بیمه بیکاری تخصیص می یابد.

نوبخت در ادامه با اشاره به انصراف بیش از دو میلیون و 400 هزار نفر از دریافت یارانه نقدی در این فاز، اظهار داشت: با انصراف این افراد 120 هزار میلیارد ریال درآمد عاید دولت می شود.

وی با بیان اینکه در این مرحله از طرح هدفمندی علاوه بر پرداخت مبلع نقدی 455 هزار ریالی به هر نفر ،حداقل 24 هزار میلیارد ریال در قالب توزیع سبد غدایی بین خانوارهای کم درآمد در طول سال هزینه خواهد شد.

نوبخت در ادامه به مشکلات موجود بر سر راه پروژه های عمرانی و شهری مشهد اشاره و اظهار داشت: به زودی با برگزاری جلسه ای در معاونت برنامه ریزی رییس جمهور و با حضور مسوولان استان این مشکلات بررسی خواهد شد.

شهردار مشهد نیز در جریان بازدید سخنگوی دولت از بافت فرسوده مشهد ، گفت: دولت برای تسریع در توسعه بافت فرسوده حرم رضوی باید ورود پیدا کند.

سید صولت مرتضوی با بیان اینکه دولت باید مصوبه ای را در خصوص اختصاص بودجه از صندوق توسعه ملی به بافت فرسوده حرم رضوی داشته باشد، افزود: بنا بر نظر مقام معظم رهبری قرار بر این است که 30 هزار تخت ارزان قیمت برای زائرین امام هشتم(ع) در مشهد ساخته شود.

وی گفت : مقرر شده بود تا زمین این زائرسراها را استانداری و دولت به صورت رایگان در اختیار قرار دهد و شهرداری نیز پروانه ساخت و پایان کار را رایگان صادر کند و خیرین این زائرسراهای ارزان قیمت را بسازند.

وی اظهارداشت : با توجه به اینکه بودجه زیارت پرداخت نشده ، زمین هایی قول داده شده از سوی استانداری در اختیار قرار نگرفته است.

مرتضوی ادامه داد: همچنین در مصوبات دولت قبلی قرار بر این بود که انبار سوخت شرکت پخش و پالایش فراورده های نفتی در میدان شهید گمنام(مقدم) به صورت رایگان در اختیار استانداری و شهرداری مشهد برای ساخت زائرسرای ارزان قیمت قرار گیرد، اما امروز در حالی که ما قصد پرداخت پول به قیمت کارشناسی را داریم، آنها قبول نمی کنند.

وی ضمن درخواست از ورود دولت برای رفع این مشکل، اظهار داشت: اگر این زائرسرا در نقطه نزدیک به حرم رضوی ساخته شود، اقدام بسیار بزرگی در رفاه زائرین انجام شده است.

سخنگوی دولت در بازدید جمعه شب از پروژه های شهر مشهد از مناطق حاشیه ای شهر مشهد نیز بازدید کرد./3

7505/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *