شنبه، ۰۵ مهر ۹۳ - ۰۷:۴۸

مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: این شهرستان 30 نفر زعفران کار دارد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه‌ی گیلان، «مسعود امیر بنده»…

مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: این شهرستان 30 نفر زعفران کار دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه‌ی گیلان، «مسعود امیر بنده» امروز در جلسه‌ی کشاورزی این شهرستان از توزیع 1.5 تن بذر زعفران در شهرستان املش خبر داد و گفت: این کار به منظور توسعه و ترویج زعفران در حوزه‌ی مراکز کجید و ملکوت در قطعات 200 الی 300 متری در بین زعفران کاران توزیع شد.

وی افزود: در حاضر در شهرستان املش 30 نفر در سطح 1.5 هکتار به کاشت زعفران فعالیت دارند.

مهندس امیر بنده با اشاره به اینکه زعفران از گیاهان چند ساله و مقاوم به شرایط سخت از جمله کم‌آبی است، تصریح کرد: متوسط عملکرد در هکتار زعفران این شهرستان 2 کیلوگرم است.

همکاری شپشک آرد آلود در مبارزه با باغ‌های چای و مرکبات در املش

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه افزایش مبارزه بیولوژیک در کاهش آفات کشاورزی از اهداف مهم کشاورزی این شهرستان است، گفت: در راستای مبارزه بیولوژیک علیه آفت شپشک آرد آلود باغ‌های چای و مرکبات در شهریورماه از طریق توزیع حشره‌ی مفید سوسک کریپت در 400 هکتار از باغ‌ها مذکور مبارزه بیولوژیک انجام شده است.

مسعود امیر بنده گفت: شهرستان املش دارای 5200 هکتار باغ چای و 2936 هکتار باغ مرکبات است.

اظهار نگرانی از اقدامات خودسرانه برخی دهیاران و ادارات در دادن مجوز تغییر کاربری‌ها

امیر بنده با بیان اینکه برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان املش جلساتی برگزار شده است، تصریح کرد: این جلسات بمنظور وحدت رویه در بحث تغییر کاربری غیرمجاز، با حضور دادستان، معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان، بخشداران، ادارات راه و شهرسازی، برق، بنیاد مسکن و دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان املش برگزار می‌شود.

وی از اقدامات خودسرانه برخی دهیاران و ادارات در دادن مجوز اظهار نگرانی کرد و گفت: با این گونه افراد به شدت برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت موضوع جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی، تصریح کرد: هرگونه ساخت و ساز در محیط روستایی باید طبق مجوز قانونی جهاد کشاورزی انجام شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *