چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۲

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ˈ محمدرضا صحتیˈ در نشست با مدیر کل فنی و حرفه ای استان افزود: ایجاد رشته های متنوع…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ˈ محمدرضا صحتیˈ در نشست با مدیر کل فنی و حرفه ای استان افزود: ایجاد رشته های متنوع و جدید فنی و کاربردی برای مدیران و کارکنان شرکت در قالب همایش و دوره های آموزش کوتاه مدت با همکاری فنی و حرفه ای ضروری است.

وی نقش آموزش و توانمندسازی مناسب در ارائه خدمات بهتر به مردم را تاثیر گذار دانست و اظهار داشت: آموزش مستمر با کاهش آسیب ها و خطرات پیش روی نیروی انسانی و افزایش مهارت های فردی همراه است و دقت عمل در کارهای اجرایی را ارتقاء می بخشد.

ˈصحتیˈ با اشاره به اینکه ملاک برتری پیمانکاران داشتن نیروی آموزش دیده برقکارمی باشد گفت: زمانی که مشکلات را واکاوی می کنیم سرمنشأء آن ، کمبود دانش و تجربه ناکافی نیروهای پیمانکاری است.

وی خاطرنشان کرد: توزیع برق یزد جدای از موضوع آموزش تلاش کرده ، مشارکت گروهی را ارتقاء دهد و این موضوع باید به موازات دوره های آموزشی لحاظ شود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان یزد با بیان اینکه مذاکرات ونشست های مستمر برای ارتقاء سطح شغلی کارکنان ،همیشه در حال انجام است گفت: هم اکنون با انعقاد تفاهم نامه موجود و مفاد کاربردی آن به ارتقاء دانش بیشتر پرسنل خوش بین هستم.

وی تصریح کرد: ارتقاء کیفی سطح برگزاری دوره آموزشی ، انتخاب اساتید کارآمد ، رعایت مبانی اولیه تشریفات در برگزاری دوره ها اجتناب ناپذیر است.ک/1

7546/650

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.