سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۸

ˈ سید محمد جعفری ˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقلام خوراکی شامل یکهزار و 260 تن گوشت…

ˈ سید محمد جعفری ˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقلام خوراکی شامل یکهزار و 260 تن گوشت مرغ ، 420 تن گوشت قرمز و دو هزار و 170 تن شکر است .

وی با اشاره به اینکه در طرح ضیافت این کالاها 10 تا 15درصد زیرقیمت بازار عرضه می شود ، ادامه داد:دراین طرح هر کیلو گوشت مرغ به قیمت 58 هزار و 500 ریال ، هر کیلو شکر به قیمت 20 هزار 500ریال و هر کیلو گوشت قرمز وارداتی و داخلی به ترتیب 170 و 160 هزار ریال نرخ گذاری شده است .

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی مازندران در خصوص نحوه توزیع این اقلام خوراکی گفت: براساس میزان جمعیت ، هشت تا 12 نمایندگی و عامل توزیع در هر شهرستان انتخاب شد .

وی از تصمیم ستادتنظیم بازار مبنی بر افزایش میزان تولید و عرضه شیر بسته بندی نایلونی در مازندران خبرداد و افزود: با توجه به افزایش مصرف شیر برای پخت فرنی بعنوان یکی از غذاهای اصلی ماه رمضان این تصمیم اتخاذ و اجرایی شد.

به گفته جعفری با افزایش 50درصدی تولید و عرضه شیر بسته بندی نایلونی مازندران در ماه رمضان روزانه 450 هزار لیتر از این نوع شیر در بازار عرضه می شود .

هرساله درماه رمضان وزارت صنعت، معدن و تجارت با توزیع اقلام خوراکی زیر قیمت بازار فراهم کننده این کالاها به قیمت مناسب برای شهروندان است .

از امسال این طرح به وزارت جهادکشاورزی و در شهرستان ها به اداره های جهادکشاورزی محول شده است.ک/3

7329/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *