یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۶

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، سیدجعفر تشکری هاشمی، معاون شهردار تهران بیان کرد: ایجاد سهولت در رفت و آمد جانبازان و معلولان…

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، سیدجعفر تشکری هاشمی، معاون شهردار تهران بیان کرد: ایجاد سهولت در رفت و آمد جانبازان و معلولان از جمله مهمترین وظایف مدیریت شهری به شمار می‌آید و معاونت حمل و نقل و ترافیک در راستای برنامه‌های شهرداری تهران و اهداف شهردار توجه ویژه‌ای به این قشر دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: بر همین اساس در سال 93 اقدامات مهمی در دست اجرا داریم که از جمله مهمترین آن ایجاد ظرفیت دو برابری پایانه جانبازان و معلولان خواهد بود.
تشکری افزود: پایانه جانبازان و معلولان در سال 92 با هدف جابجایی این گروه از افراد جامعه افتتاح شد و امروز بعد از گذشت یک سال باید گفت بازخورد بسیار خوبی داشته است.

وی ابراز کرد: ما در سال 93 به دنبال این هستیم که خدمات خاص به این عزیزان بدهیم به گونه‌ای که جابجایی آنان تنها از یک نقطه خاص به نقطه دیگر نباشد. بر این اساس جانبازان و معلولان می‌توانند از این خدمات در سفر‌های تفریحی درون شهری‌، جابجایی از محل استقرار در دانشگاه یا مراکز درمانی تا محل سکونت و… ابهره ببرند که با تحقق آن شاهد تحول بزرگی در حمل و نقل معلولان و جانبازان خواهیم بود.

معاون شهردار تهران همچنین اعلام کرد: افراد ناتوان حرکتی می‌توانند از این پس برای دریافت بلیت‌های ویژه اقشار خاص علاوه بر ایستگاه مترو امام خمینی(ره) به 4 ایستگاه صادقیه‌، علم و صنعت‌، شهر ری و تجریش نیز مراجعه کنند. ضمن اینکه تاکید ما همچنان بر ثبت نام اینترنتی است. و درصورت عدم دسترسی به اینترنت می توانند به دفاتر خدمات الکترونیک شهر برای ثبت نام مراجعه کنند. با این وجود از امروز این عزیزان می توانند به 5 ایستگاه مذکور مراجعه کنند.

تشکری هاشمی همچنین به معلولان توصیه کرد، از واگذاری خودروی خود به دیگران خودداری کنند.

وی در این ارتباط افزود: امروزه معلولان می‌توانند با دارا بودن پلاک معلولیت به اقصی نقاط شهر سفر کنند اما این عزیزان باید در نظر داشته باشند واگذاری خودرو خود به دیگران سبب تضییع حقوق شهروندی می شود و این عزیزان از این امکان تنها برای خود استفاده کنند.

معاون شهردار تهران همچنین با اشاره به فضای پارک خودروهای دارای پلاک معلولیت یا جانبازی گفت: این فضا‌ها با خط کشی‌ها مشخص علامت گذاری شده و شهروندان باید بدانند این محل‌ها تنها مختص جانبازان و معلولان است و پارک خودرو در این محل‌ها با جریمه و اعمال قانون همراه خواهد بود.

تشکری همچنین خبر داد: بنا داریم تا دو ماه آینده در تمام اتوبوس‌ها و قطارهای مترو صندلی‌های ویژه جانبازان و معلولان و نیز ویژه افراد سالمند را نصب کنیم. امیدواریم که شهروندان هم حقوق این عزیزان را محترم بشمارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.