یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۶:۲۵

ˈ حسن غربا ˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 440 سبد کالا با همکاری موسسات خیریه به ارزش…

ˈ حسن غربا ˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 440 سبد کالا با همکاری موسسات خیریه به ارزش 280 میلیون ریال بین نیازمندان شهرستان شاهرود توزیع شده است.

وی شمار مستکری بگیران این اداره را 673 نفر بیان کرد و گفت: این افراد شامل 60 نفر روستایی و 613نفر شهری هستند.

وی با اشاره به اینکه این اداره دارای سه هزار و 460 پرونده توانبخشی است تاکید کرد: از این تعداد 24 نفر ضایعه نخایی، 105 نفر اعصاب و روان، 257 نفر ذهنی و بقیه دارای سایر معلولیت ها هستند.

غربا اضافه کرد: در این مجتمع به یک هزار و 700 نفر با هشت مددکار و با مرکز کلینیک توان بخشی، خدمات فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی و بینایی سنجی به معلولان ارائه می شود.

وی با اشاره به تحت پوشش بودن 67 موسسه و مرکز گفت: از این تعداد 15 موسسه غیرانتفاعی و غیرتجاری است و از ابتدای سالجاری مجوز سه کمپ ترک اعتیاد و یک مهد کودک شهری نیز صادر شده است.

وی تصریح کرد: در طرح نهضت مسکن 420 مددجو در مسکن مهر ثبت نام شدند که 40 نفر مسکن خود را تحویل گرفتند و تا پایان امسال 154 نفر دیگر از مددجویان نیز واحدهای خود را تحویل خواهند گرفت.

رییس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود با تاکید بر اینکه هفته بهزیستی را باید هفته مهر و صمیمیت نامید خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی سازمان بهزیستی کشور به عنوان یک واحد بزرگ اجتماعی با ارائه خدمات به معلولان و اقشار آسیب پذیر جامعه، پاسخگویی به نیازهای مختلف این افراد را در دستور کار خود قرار داده است.

بیست و پنجم تا سی و یکم تیر به عنوان هفته بهزیستی تعیین شده است.ک/3

7265/1496/599

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.