چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۲

روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان مازندران به نقل از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل از توزیع بیش از سیزده میلیون لیتر سوخت سهمیه…

روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان مازندران به نقل از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل از توزیع بیش از سیزده میلیون لیتر سوخت سهمیه ای یارانه ای نفتگاز بین کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی این شهرستان در سه ماهه اول امسال خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه این روابط عمومی ˈ مسعود غلامی ˈ گفت: در راستای حمایت از کشاورزان و تأمین سوخت بخش کشاورزی، در سه ماهه اول سالجاری بیش از سیزده میلیون و 552 هزار لیتر سوخت سهمیه ای یارانه ای بین کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان بابل توزیع گردیده است.

وی با اشاره به اینکه مقدار سوخت یارانه دار جهت انجام عملیات زراعی کاشت و برداشت محصولات کشاورزی و باغی، گلخانه ها، ماشین آلات کشاورزی، مرغداری ها، دامداری ها، صنایع تبدیلی و تکمیلی، موتور پمپ های آب چاه کشاورزی و … در این شهرستان توزیع گردیده افزود: از این مقدار توزیع بیش از یک میلیون و 602 هزار لیتر نفت سفید جهت استفاده موتور پمپ آب چاه کشاورزی بوده است.

همچنین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار از توزیع بیش از چهار میلیون و 436 هزار لیتر سوخت بین کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی این شهرستان خبر داد.

ˈ سلیمان حاتم نژاد ˈ با اشاره به مطلب فوق افزود: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جویبار در راستای تأمین نهاده های کشاورزی جهت تولید محصولات کشاورزی، از ابتدای سالجاری تاکنون بالغ بر چهار میلیون و 436 هزار لیتر سوخت سهمیه ای یارانه ای را بین کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی این شهرستان توزیع نموده است.

وی افزود: در این راستا تاکنون مقدار دو میلیون و 518 هزار لیتر سوخت نفتگاز و بیش از یک میلیون و 858 هزار لیتر نفت سفید جهت مصارف موتور پمپ ها، ماشین آلات (شخم و شیار) مرغداری ها، دامداری ها و گلخانه های این شهرستان توزیع گردیده است.

موتورهای آبکش برای انتقال آب از چاههای کشاورزی به مزارع به سوخت نیاز دارند که عمده سوخت مورد نیاز در حال حاضر نفتگاز است.

در سال های اخیر با برقی شدن چاههای آب کشاورزی مقدار مصرف سوخت برای مصارف کشاورزی کاهش پیدا کرده است.ک/1

608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.