سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ غلام‌زاده عصر سه شنبه در نشست خبری که به ‌منظور گزارش عملکرد معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد…

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ غلام‌زاده عصر سه شنبه در نشست خبری که به ‌منظور گزارش عملکرد معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد برگزار شد، اظهارکرد: برنامه ریزی برای جذب مشارکت بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل مورد توجه شهرداری مشهد است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد گفت: 269 میلیارد تومان بودجه 93 حوزه معاونت حمل و نقل است که بر اساس آن باید 365 موافقت‌نامه منعقد شود که اغلب انها صورت گرفته  است.

غلام زاده عنوان کرد: 2 هزار و 430 دستگاه اتوبوس که هزار و 296 اتوبوس مربوط به سازمان اتوبوسرانی و بیش از هزار دستگاه نیز در بخش خصوصی فعال است.

وی افزود: هزار و 850 مورد اتوبوس‌های فعالند که عمر متوسط هر اتوبوس نیز 7.4 دهم سال می باشد.

غلام زاده با اعلام اینکه حدود یک‌میلیون نفر در مشهد با ناوگان اتوبوسرانی جا به جا می‌شوند؛ افزود: 18 درصد از سفرهای شهری متعلق به اتوبوس است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد بیان کرد: 100 دستگاه تا پایان سال تحویل می‌شود که 20 دستگاه به اتوبوسرانی مشهد تحویل داده شده است.

وی گفت: 200 دستگاه اتوبوس نیز قرار بر این شده دولت با سهم 50 درصدی دولت و شهرداری به مشهد تعلق گیرد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهردار مشهد بیان کرد: اتوبوس از ایران خودرو دیزل به تعداد 150 اتوبوس وارد ناوگان اتوبوسرانی خواهد شد که دو دستگاه آن برای تست وارد ناوگان شده است.

وی با بیان اینکه سهم تاکسیرانی در سفرهای شهری 23 درصد است؛ گفت: 13 هزار و 250 تاکسی و 23 هزار خودرو تاکسی تلفنی‌ها فعال است و یک میلیون و 320 هزار نفر در مشهد توسط تاکسی‌ها به صورت روزانه جابه جا می‌شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد ادامه داد: 6 هزار و 250 تاکسی فرسوده در مشهد وجود دارد که میانگین عمر متوسط آن‌ها نیز 8.9 سال است.

وی گفت: 950 تاکسی سهمیه  برای نوسازی داشتیم که 35 دستگاه از تاکسی‌های جدید را تحویل گرفتیم و در سفر هیئت دولت نیز پنج هزار تاکسی با تسهیلات 15 درصد به مشهد تعلق می‌گیرد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهردارمشهد بیان کرد: پنج هزار خودرو امسال وارد شود اما احتمال دارد تا سال آینده نیز تحویل این خودروها زمان ببرد.

وی از احداث 11 پل عابر پیاده در مشهد خبرداد و در ادامه به هوشمند سازی سازمان حمل و نقل و ترافیک  و نظارت تصویری 85 معبر شهری مشهد نیز اشاره کرد.


 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.