چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری بعد از ظهر چهارشنبه در نشست هم اندیشی با کارکنان اداره کل استاندارد استان بوشهر اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری بعد از ظهر چهارشنبه در نشست هم اندیشی با کارکنان اداره کل استاندارد استان بوشهر اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کرده‌اند که اداره استاندارد در این زمینه نقش بسیار مهمی دارد.

وی به نقش بسیار مهم اداره کل استاندارد در بهداشت و کیفیت کالاها با توجه به نظارت در ابعاد مختلف اشاره کرد و بیان داشت: استان بوشهر در بخش صادرات و واردات دارای جایگاه ویژه‌ای است که اداره‌کل استاندارد باید دقت و نظارت لازم را بر نحوه صادرات در بخش‌های مختلف داشته باشد.

استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه نظارت بر بهداشت، کیفیت و بسته بندی باعث می‌شود تا کالاهای صادراتی با تهدیدی مواجه نشوند، اذعان داشت: بوشهر یکی از درگاه های صادرات و واردات کالا در کشور است و عملکرد مثبت این اداره در میزان رضایت مندی مردم نقشی بسیار مهم دارد.

لزوم نظارت بر آزمایشگاه‌های خصوصی و همکار

وی خواستار توسعه و شتاب بیشتر در بخش فناوری و اطلاعات استاندارد در استان بوشهر شد و اذعان داشت: دقت بیشتر و سرعت بخشیدن به نظارت و استاندارد سازی باعث جذب سرمایه‌گذاران بیشتر در استان خواهد شد.

سالاری با اشاره به اختصاص اعتبارت مناسب استان برای توسعه خدمات الکترونیک تصریح کرد: با توسعه خدمات الکترونیک، خدمات اداره کل استاندارد استان در قالب دولت الکترونیک برای امنیت، شفافیت بیشتر و سهولیت و آسایش مردم ارائه خواهد شد.

وی از تهیه و راه‌اندازی نرم افزارهای جامع الکترونیک مورد نیاز اداره کل استاندارد استان با اعتبار مناسب خبر داد و تاکید کرد: نظارت اداره کل استاندارد استان بر آزمایشگاه‌های خصوصی و همکار با دقت و حساسیت بیشتری انجام شود.

پیگیری برای صدور مجوز برای جذب نیروهای مورد نیاز دستگاه های اجرایی

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم دقت و بررسی کافی در برون سپاری بعضی خدمات به بخش خصوصی توسط اداره کل استاندارد، گفت: استاندارد سازمانی حرفه ای است که بهترین خدمت آن آزمایش و بررسی های دقیق کالاها برای خدمات رسانی به مردم است.

وی با تاکید بر پیگیری برای صدور مجوز برای جذب نیروهای مورد نیاز دستگاه های اجرایی استان، گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده دولت مصمم است نیروهای برخی از دستگاه های اجرایی به مرور زمان و با یک برنامه ریزی مناسب جذب و شرایط استخدامی در سطح کشور مهیا شود.

رتبه نخست استان بوشهر در تدوین استاندارد ملی

مدیرکل استاندارد استان بوشهر نیز در این نشست ضمن تقدیر از توجه استاندار بوشهر به مقوله استاندارد اظهار داشت: تلاش‌های بسیار خوبی به منظور توسعه خدمات استاندارد در استان بوشهر صورت گرفته است و دستاوردهای بسیار خوبی در این زمینه داشته‌ایم.

محمدرحیم بهره‌مند اضافه کرد: اداره کل استاندارد استان بوشهر در شش منطقه استان نمایندگی دارد و در اینده نزدیک شاهد راه‌اندازی نمایندگی استاندارد در دشتستان، عسلویه، جم و دلوار نیز خواهیم بود.
وی تصریح کرد: اداره کل استاندارد استان بوشهر 47 آزمایشگاه همکار در بیش از 133 زمینه آزمایشگاهی دارد که 105 میلیارد ریال وصول درآمد در نیمه نخست امسال داشته‌اند.

کشف سه هزار کلاه ایمنی غیراستاندارد در استان بوشهر

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با تدوین 103 عنوان استاندارد ملی توسط استان بوشهر در سال گذشته اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: استان بوشهر عنوان نخست تحقق عملکرد در این زمینه را داشته است.

وی از تلاش برای بازرسی از ایستگاه‌های گاز سی ان جی و 54 پارک بازی در سطح استان بوشهر خبر داد و بیان داشت: از دیگر برنامه‌های استاندارد استان بوشهر می‌توان به همایش استانی روز جهانی استاندارد و استاندارد سازی آسانسورهای استان بوشهر اشاره کرد.

بهره‌مند گفت: طی سال گذشته سه هزار کلاه ایمنی غیراستاندارد،  32 هزار قوطی کنسرو با علامت جعلی، 15 هزار لیتر آب رادیاتور غیر استاندارد و 40 هزار مترمربع لوله آبرسانی غیرمجاز در استان بوشهر کشف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.