پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۱۰:۲۳

به گزارش ميهن پست – رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: ویلاسازی به بهانه توسعه روستایی آفت اراضی شمال کشور است. قباد افشار…

به گزارش ميهن پست – رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: ویلاسازی به بهانه توسعه روستایی آفت اراضی شمال کشور است.
قباد افشار امروز – چهارشنبه – در مراسم افتتاح پروژه گشت های ویژه حفظ کاربری اراضی کشاورزی در استان گیلان گفت: 11 اکیپ در این موسسه برای حفاظت از اراضی کشاورزی پنج شهرستان در اختیار موسسه حفاظتی مراقبتی تنظیم که تحت نظارت پلیس پیشگیری ناجا است در گیلان افتتاح شد و امیدواریم تا پایان سال این موسسه به 20 اکیپ مجهز شود.

وی با اشاره به اینکه درصدد توسعه این کار در سطح کشور هستیم و تا پایان نیمه اول امسال 130 شهر تحت پوشش این موسسات قرار می گیرند، اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال به کمک دولت 200 شهر کشور را از پوشش این موسسات بهره مند کنیم.

رییس سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان کرد: گیلان 238 هزار هکتار اراضی شالیزاری و در مجموع 400 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که از اراضی درجه یک کشور محسوب می شوند.

 شالیزارهای شمال به شدت در معرض خطر تغییر کاربری 
قباد در ادامه گفت: توسعه روستایی به بهانه ویلاسازی در اراضی کشاورزی شمال کشور موجب شده است که شالیزارهای شمال به شدت در معرض خطر تغییر کاربری ها باشند.

وی با بیان اینکه بودن راه های گریز در طرح های هادی روستایی موجب شده است که توسعه روستایی در روستاهای شمال کشور بهانه ای برای ساختن ویلاها برای افراد غیر بومی باشد، گفت: دولت قدم مهمی در جهت حفظ اراضی کشاورزی کشور انجام داده است و اعتبارات را که سال گذشته 50 میلیارد ریال بود امسال هشت برابر کرد.

ويلا سازي در زمين هاي كشاورزي شمال كشور

ويلا سازي در زمين هاي كشاورزي شمال كشور

رئیس سازمان امور اراضی کشور با ابراز خرسندی از صدور بخشنامه ای که توسط معاون اول رییس جمهور در مبارزه با پدیده زمین خواری صادر شده است، عنوان کرد: دولت به شدت به دنبال نظارت بر امور اراضی کشاورزی کشور است.

وی با تاکید بر اینکه عزم دولت برای امنیت غذایی راسخ است تا از دستیابی سو استفاده گران به زمین خواری جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون در کمتر از 10درصد مزارع کشور یعنی 15 میلیون هکتار اراضی کشت محصولات کشاورزی انجام می شود و با توجه به رشد جمعیتی که در کشور شاهد هستیم برای حفظ این اراضی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *