شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۳:۳۹

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس گفت: توسعه صادرات و ارزآوری و کاهش واردات جزو مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های منطقه آزاد ارس…

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس گفت: توسعه صادرات و ارزآوری و کاهش واردات جزو مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های منطقه آزاد ارس است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی،«محسن خادم عرب باغی» در نشست شورای اداری شهرستان جلفا، افزود: مهم‌ترین برنامه‌ی سازمان منطقه آزاد ارس جذب سرمایه‌گذار بخصوص سرمایه‌گذار خارجی، جذب صنایع با فناوری نوین، صنایع تبدیلی کشاورزی و آماده کردن زیرساخت‌های مناسب و نیز توسعه‌ی صادرات و کاهش واردات است.

وی ادامه داد: میزان سرمایه‌گذاری اسمی انجام شده در مهرماه 92 تا تیرماه امسال بالغ بر 6185 میلیارد ریال است که 46 درصد این مقدار جذب شده‌اند و تا پایان سال انتظار می‌رود با بهره‌برداری از 15 واحد تولیدی و 10 واحد گلخانه، این مقدار به 80 درصد نیز برسد.

عرب باغی با اشاره به هم راستا بودن اهداف منطقه آزاد ارس با «اقتصاد مقاومتی» یادآور شد: سهم بخش صنعت در تولید ناخالص منطقه آزاد ارس 59 درصد است که کاملاً منطبق بر سیاست «اقتصاد مقاومتی» و نقش محوری صنعت و تولید در آن است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *