سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۹:۳۸

به گزارش خبرنگار مهر، علی خدادادی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت خوزستان اظهار کرد: خوزستان جایگاه والای شهدایی…

به گزارش خبرنگار مهر، علی خدادادی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت خوزستان اظهار کرد: خوزستان جایگاه والای شهدایی است که توانستند میراث گرانبهایی به جا بگذارند و حال رسالت مهم ما، حفظ این میراث عظیم است.

وی ادامه داد: با طرح تاریخی، مدبرانه تحول سلامت که در چارچوب سیاست الحاقی مقام معظم رهبری ابلاغ شد همه عزم خود را بر این جزم کرده اند که این طرح با جدیت پیش برود و گام به گام نتایج مثبتی از آن حاصل شود.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه طبق آخرین نظرسنجی از ائمه جماعات از این طرح رضایت 82 درصدی داشته اند، تصریح کرد: اولین گام طرح تحول سلامت در حوزه درمان بود که به کاهش پرداخت هزینه درمان از جیب مردم در شهرها به 10 درصد و در روستاها به پنج درصد منجر شد.

وی گام دوم را پیشگیری و جلوگیری از بیمارهای صعب العلاج مانند سرطان بیان کرد و گفت: با توجه به هزینه های بالای جلوگیری و پیشگیری از بیماری های صعب العلاج، اگر کل اعتبارات حوزه بهداشت و درمان را به آن اختصاص دهیم باز هم بودجه کم می آوریم.

خدادادی افزود: گام سوم، تدوین کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت بود که حدود 20 سالی معطل مانده بود و با پیگیری های وزیر بهداشت وقت، توانستند این کتاب را توزیع کنند و تمامی مجموعه های دست اندر کار بهداشت و درمان موظف به تبعیت از این تعرفه ها هستند.

وی ادامه داد: از دستاوردهای آن می توان به حذف پرداخت های نامتعارف اشاره کرد که توازن و تعادل در ارزش نسبی خدمات ایجاد می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه با اجرای گام به گام طرح تحول سلامت توسعه عدالت در خدمات سلامت ایجاد خواهد شد گفت: در آینده دفترچه های بیمه ای که زمانی ارزش خود را از دست داده بودند ارزشمند می شوند و بیش از 250 خدمت سلامت تحت پوشش بیمه ها قرار می گیرند.

به گزارش مهر، در این مراسم شاهرخ جابرزاده به عنوان مدیر کل سازمان بیمه سلامت خوزستان تودیع و از زحمات احسان اله منفرد نیاکی تقدیر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.