شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۸

ˈعلی منتظریˈ روز شنبه در جریان بازدید از طرح توسعه نئوپان فومنات و یکی از طرح های صنعتی در دست احداث در گفت…

ˈعلی منتظریˈ روز شنبه در جریان بازدید از طرح توسعه نئوپان فومنات و یکی از طرح های صنعتی در دست احداث در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: شناخت درست از مزایای توسعه صنعتی و ایجاد صنایع تکمیلی در استان به طور یقین سبب رونق بخش کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده بالا و ارزآوری گسترده در اقتصاد استان و کشور خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز تولید یک واحد صنعتی در زمینه تولید انواع کاغذهای چند لایه در شهریور سالجاری گفت: این واحد صنعتی یکی از مهم ترین صنایع پیشرفته در تولید انواع کاغذهای چند لایه جهت مصارف پاکت شیر و آبمیوه با مدت نگهداری سه تا شش ماه است.

منتظری تصریح کرد: تولید این محصول صنعتی در انحصار سه کشور خارجی است و خوشبختانه تولید آن برای اولین بار در ایران و در استان گیلان طی ماه های آینده در مقیاس تجاری آغاز می شود.

وی طرح توسعه نئوپان فومنات را نیز یکی دیگر از دستاوردهای صنعتی استان عنوان کرد و افزود: احداث سه خط تولید جدید MDF، پارکت و دیوارپوش و تولیدهای گلاس از جمله طرح های توسعه ای این واحد صنعتی می باشد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین از صدور 10 مجوز تولید فرآورده های مختلف چوبی و سلولزی در استان خبر داد و گفت: تاکنون پنج مورد از این تعداد به مرحله اجرا رسیده و دو مورد دیگر نیز به زودی بهره برداری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه آغاز بهره برداری از سه واحد دیگر تا پایان سال تصریح کرد: با آغاز بهره برداری از این واحدها میزان تولید MDF در استان گیلان به 600 هزار مترمربع در سال خواهد رسید.

منتظری در ادامه ضمن برشمردن مزایای طبیعی و اقلیمی گیلان گفت: توسعه زراعت چوب و درختان جنگلی می تواند نقش بسزایی در احداث واحدهای صنعتی تکمیلی در استان و ایجاد اشتغال پایدار و اقتصاد توسعه ای در استان داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با استفاده بهینه از شرایط موجود در زراعت و کشاورزی در استان گیلان در توسعه صنایع تکمیلی بخصوص صنایع سلولزی کوشا باشیم.

منتظری با تأکید بر لزوم حمایت از ایجاد صنایع جدید گفت: ضمن حمایت از احداث صنایع کوچک باید تمام تلاش و حمایت خود را برای احداث صنایع بزرگ در استان به کار بگیریم زیرا صنایع بزرگ سبب تحول اقتصادی و توسعه پایدار می شوند.

واحد صنعتی نئوپان فومنات با سرمایه گذاری یک هزار و 830 میلیارد ریال، سه خط تولید جدید MDF، پارکت و دیوارپوش و تولیدهای گلاس را به مجموعه عظیم صنعتی خود افزوده و با ایجاد اشتغال مستقیم برای 340 نفر، روزانه 200 مترمکعب نئوپان تولید می کند.

با راه اندازی تولید این سه خط تولید جدید در مقیاس تجاری در شهریورماه امسال علاوه بر ایجاد اشتغال برای بیش از 200 نفر دیگر ، میزان تولید آن به بیش از 400 متر مکعب در روز افزایش خواهد یافت.ک/3

7295/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.