دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۶

ˈسیامک سلیمانیˈروز یکشنبه در نشست یک روزه بخشداران استان مرکزی در محل سالن پیامبر اعظم(ص) در اراک افزود: اگر در روستاها توسعه متوازن…

ˈسیامک سلیمانیˈروز یکشنبه در نشست یک روزه بخشداران استان مرکزی در محل سالن پیامبر اعظم(ص) در اراک افزود: اگر در روستاها توسعه متوازن برقرار شود، شاهد آبادانی و رونق اقتصادی در این مناطق و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها خواهیم بود.

وی، با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی مسئولان ایجاد اشتغال پایدار و درآمد مناسب برای آحاد مردم است، گفت: دفتر امور روستایی در حال تدوین سند توسعه روستاها و شناسنامه اقتصادی این مناطق است.

مشاور اقتصادی و برنامه ریزی استاندار مزکزی نیز شناخت ظرفیت ها و سپس برنامه ریزی و اجرایی کردن آن را از ملزومات تقویت روستاها دانست گفت : نقش بخشداران در اجرای برنامه تحول اقتصادی دولت بسیار مهم است .

ˈعلی یوسفی ˈ افزود: بخشداران باید به نیاز های اساسی روستا توجه ویژه کنند و برنامه ریزی چند جانبه داشته باشند و الگوی متناسب با نیاز های روز جامعه به خصوص در امر کشاورزی و دامداری در روستاها آموزش داده شود.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم نگاه اقتصادی و توسعه محور داشته باشیم باید به اشتغالزایی در روستاها و مناطق دور دست بیشتر اهمیت داده شود.

در این نشست مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی و معاونان دانشگاه علوم پزشکی و کمیته امداد امام(ره) استان مرکزی به بیان همکاریهای متقابل در راستای توسعه روستاها پرداخته و به سوالات بخشداران پاسخ گفتند.

در این نشست بر تهیه شناسنامه اقتصادی ، کلرزنی مرتب آب شرب ، شناسائی افراد سرمایه دار و دعوت از آنان به منظور ایجاد سرمایه گذاری و اشتغال زایی، کارآفرینی و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در سطح روستاها توسط بخشداران تاکید شد.

368 هزار و 958 نفر از جمعیت یک میلیون و 413 هزار و959 نفری استان مرکزی بر اساس آمار سرشماری سال 90 ساکن مناطق روستایی هستند.ک/2

559/7111

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.