یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۷

توسعه پایدار استان اردبیل در گرو تقویت زیرساخت‌های گردشگری است. به گزارش ایسنا، درویش امیری معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث…

توسعه پایدار استان اردبیل در گرو تقویت زیرساخت‌های گردشگری است.

به گزارش ایسنا، درویش امیری معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در نشست با استاندار اردبیل با اشاره به این که استان اردبیل از جمله استان‌های دارای پتانسیل در زمینه‌های مختلف گردشگری است، افزود: توسعه پایدار استان در گرو تقویت زیرساخت‌های گردشگری است و در همین راستا دولت برای حمایت از سرمایه گذاری در استان اردبیل زیرساخت‌های لازم را مهیا می کند.

وی گفت: با سرمایه گذاری در حوزه گردشگری می توان به اشتغال زودبازده و کم هزینه در کوتاه‌ترین زمان دست یافت.

درویشی امیری بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی را جزو 17 میراث ثبت شده در سطح جهان عنوان کرد و یادآورشد: از 350 صنایع دستی شناخته شده کشور نیز 60 مورد آن متعلق به استان اردبیل بوده که این موضوع نیازمند برنامه ریزی برای توسعه اقتصاد گردشگری در استان می‌باشد.

وی نگاه تخصصی به بخش‌های مختلف میراث فرهنگی و صنایع دستی را در استفاده بهینه از این ثروت ارزشمند با اهمیت خواند.

در این نشست مجید خدابخش استاندار اردبیل گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به عنوان مالک فرآیند سرمایه گذاری باید طرح‌ها و پروژه‌های گردشگری در دست اجرا را تا حصول نتیجه پیگیری کند تا شاهد رونق این صنعت در استان باشیم.

وی با بیان این‌که تمامی شهرستان‌های استان دارای قابلیت‌های گردشگری هستند، تصریح کرد: برای استفاده بهینه از این قابلیت‌ها در تلاش برای برنامه ریزی و سرمایه گذاری‌های بزرگ با همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی هستیم.

وی منطقه گردشگری برجلو، سبلان و چندین پروژه گردشگری دیگر در استان که با همت و سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده فرصت بزرگی برای استان دانست و افزود: یکی از اولویت کاری استان اجرای پروژه‌های گردشگری و رونق این صنعت در استان است که در ایجاد اشتغال نیز نقش بسزایی دارد.

خدابخش دربخش دیگری از سخنان خود صنایع دستی را از دیگر اولویت‌های استان برشمرد و گفت: صنایع دستی یکی از هویت فرهنگی ما محسوب می شود و باید در این حوزه برنامه ریزی دقیقی از سوی مبادی ذی‌ربط صورت بگیرد تا شاهد رونق بیش تر این صنعت در منطقه باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.