شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۳

استاندار خراسان رضوی با اشاره به نقش گردشگری آن را زمینه‌ساز توسعه پایدار در کشور دانست. به گزارش خبرنگار خبرگزری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه…

استاندار خراسان رضوی با اشاره به نقش گردشگری آن را زمینه‌ساز توسعه پایدار در کشور دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان امروز 26 مهرماه در افتتاحیه نخستین همایش بین‌المللی علمی – راهبردی توسعه گردشگری ایران(چالش‌ها و چشم‌اندازها)، که در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری و میراث فرهنگی یگانه عرصه‌ای است که می‌تواند با کارآفرینی و حمایت از بخش خصوصی گام‌های بزرگی در توسعه پایدار کشور بردارد.

وی از افزایش اعتماد به نفس ملی و مبالات مردم به فرهنگ خود در دوره‌ای که کشور با تهاجم فرهنگی روبرو است به عنوان برخی از آثار حوزه گردشگری و میراث فرهنگی نام برد.

رشیدیان درباره مزیت‌های خراسان رضوی در این حوزه نسبت به دیگر استان‌های کشور نیز گفت: وجود بارگاه مطهر رضوی، استان را به قطب گردشگری کشور و جهان اسلام تبدیل می‌کند؛ در کنار آن وجود آرامگاه شاعران بزرگی همچون فردوسی، عطار و خیام و ده‌ها مرکز تاریخی از جمله مزیت‌های تاریخی و گردشگری این استان است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: وجود 10 درصد حوزه‌های کشور و فعالیت بیش از 90 رشته صنایع دستی در استان از دیگر مزیت‌های گردشگری خراسان رضوی است که پشتوانه محکمی برای گردشگری کشور بشمار می‌رود.

وی تصریح کرد: خراسان رضوی سالانه پذیرای 27 میلیون گردشگر است که از این تعداد در سال گذشته 1.5 میلیون نفر گردشگران کسورهای آسیای میانه، عربی، اروپا و آفریقا بوده‌اند.

استاندار خراسان رضوی افزایش 27 درصدی آمار گردشگران خارجی در 6 ماهه نخست امسال را دلیلی قاطع بر و ظرفیت توسعه گردشگری خراسان رضوی دانست.

وی با اشاره به شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران و معرفی آن عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 تصریح کرد: این موضوع فرصتی کم‌نظیر در اختیار گردشگری ایران به ویژه در بخش گردشگری زیارت و سلامت است.

رشیدیان یادآور شد: وجود صدها مرکز درمانی پیشرفته در استان و بالا بودن کیفیت خدمات در این مراکز موجب شده که در سال‌های اخیر تعداد زیادی از گردشگران خارجی در آنها تحت درمان قرار گیرند.

وی گفت: تعامل مطلوب استان خراسان رضوی با کشورهای منطقه و آسیای میانه زمینه‌های ارتقاء گردشگری مذهبی را در منطقه با محوریت شهر مشهد فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *