جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۰

مرجعیت عالی قدر شیعیان در نمایندگان جدید پارلمان خواست تا هرچه سریعتر دولت ملی را تشکیل دهند که از مقبولیت ملی گسترده‌ای برخوردار…

مرجعیت عالی قدر شیعیان در نمایندگان جدید پارلمان خواست تا هرچه سریعتر دولت ملی را تشکیل دهند که از مقبولیت ملی گسترده‌ای برخوردار باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز عراق، عبدالمهدی کربلایی، نماینده آیت الله سیستانی، مرجع بزرگ شیعیان در خطبه نماز جمعه استان کربلا که در صحن حسینی برگزار شده بود گفت: در شرایط دشوار و حساسی که همه عراقی‌ها در آن زندگی می‌کنند و با خطر تروریست‌ها مواجه هستند، مهم‌ترین چیزی که نیاز است وحدت و دوری از تفرقه و اختلافات است.

وی عنوان داشت: ما دیرزمانی است که از سیاستمداران و کسانی که در رسانه‌ها حضور می‌یابند خواسته‌ایم تا از گفتگمان‌ رادیکالی و تنش‌های رسانه‌ای دست بردارند چرا که این اقدام تنها اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند.

کربلایی افزود: چالش‌ها و خطرهای گسترده‌ای که عراق را فرا گرفته است و صلح داخلی و وحدت ساختار اجتماعی را تهدید می‌کند و خبر از تجزیه می‌دهد، ایجاب می‌کند که موضعی شجاعانه و جسورانه و ملی گرایانه از سوی گروه‌های سیاسی و مسئولان صورت بگیرد که در آن به دنبال منافع شخصی، گروهی و قومیتی نباشند و از این شرایط برای برآورده ساختن خواسته‌های سیاسی خود سوء استفاده نکنند.

نماینده مرجع عالی قدر شیعیان تصریح کرد: این مساله ایجاب می‌کند که نمایندگان مجلس زمان‌ قانونی تعیین شده برای انتخاب نخست وزیر و رئیس پارلمان از دست ندهند و هرچه سریعتر روسای دو قوه را انتخاب کرده و دولت جدیدی را تشکیل دهند که از مقبولیت گسترده‌ ملی برخوردار بوده تا به این ترتیب راه حل‌های ریشه‌ای برای مشکلات و بحران‌های کشور پیدا کنند.

در همین حال کربلایی تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را محکوم و همبستگی خود را با فلسطینی‌ها اعلام کرد و از جامعه بین الملل خواست تا به تجاوزهای رژیم صهیونیستی و در کنار مردم بایستد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.