شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۰۴

هجوم ارتش بعثی به خاک ایران، عرصه متفاوتی را در قیاس به سایر عرصه های نبرد گشود، عرصه ای که نه با «حمله»،…

هجوم ارتش بعثی به خاک ایران، عرصه متفاوتی را در قیاس به سایر عرصه های نبرد گشود، عرصه ای که نه با «حمله»، بلکه با دفاع جانانه جوانان کشور، پیروزی جاودانه ای را نصیب ایرانیان کرد.

اما این پیروزی جاودان، ثمره خون شهیدانی است که هر یک با لبیک گویی به ولی فقیه زمان و پیرمراد خود، راهی جبهه ها شدند تا نهال طیبه انقلاب اسلامی را حفظ کرده و به بلوغ برسانند.

شهدا در صحیفه شریف تاریخ دفاع مقدس، هریک برگ زرینی هستند، از این رو، خوانش گفته ها، اندیشه و نگرش شهدا و نیز انتقال آنها به نسل جدید می تواند چراغ راهی برای آیندگان باشد.

نشر شاهد وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران مجموعه 15 جلدی را با عنوان «گزیده موضوعی وصیت نامه شهدا» منتشر کرده و گروه اجتماعی ایرنا با رجوع به این کتاب و به تاسی از توصیف امام خمینی(ره) از شهدا مبنی بر اینکه «شهدا شمع محفل بشریتند»، به بازنشر گفته ها و اندیشه های زلال آنان پرداخته است.

باشد که با مطالعه آنها، از باده پر از معرفتی که شهدا سرکشیدند، ذره ای نصیب تشنگان رهپو شود:

** شهید محمد حسین پاکدین

خواهرانم، حجاب، حجاب، حجاب، را حفظ کنید زیرا این حجاب بود که انقلاب اسلامی را حفظ کرد، حجاب تو کوبنده تر از خون من است.

** شهید حسین تقوایی

تمام سعی شما برای پیشبرد انقلاب اسلامی باشد که آن با خون شهیدان بارور شده است.

** شهید محمدحسین جعفری نسب

حجاب شما تداوم انقلاب اسلامی است، شما نشان می دهیدکه ما برای اسلام و قرآن انقلاب کرده ایم، جوانان به خاطر انقلاب خون داده اند.

** شهید محمد حسین چاووشی

از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کنید، شهادت من تاثیری در روحیه انقلابی شما عزیزان نگذارد، با گام های استوار به شرق و غرب بفهمانید که اسلام تنها مکتب شهادت طلبی در راه خداست.

** شهید محمدحسین حسن زاده

محکم و استوار از انقلاب اسلامی حمایت کنید، قدر این نعمت بزرگ را که خدا به ما داده بدانیم و تا آخرین قطره های خون از حریم اسلام به رهبری رهبر عظیم الشان نایب الامام، خمینی کبیر (ره) دفاع کنید.

** شهید محمدحسین نیکدل

باید انقلاب اسلامی خود را به سراسر جهان صادر کنیم و با خون خود انقلابمان که از هر طرف مورد هجوم جهان خواران قرار گرفته است را پاسداری نماییم.

** شهید محمدحسین یاوری

در سنگر مدرسه باقی بمانید و با دشمنان فرهنگ انقلاب اسلامی مبارزه کنید.

** شهید محمدرضا بی غم

گریه بر من نکنید، بر علی اکبر حسین(ع) و یتیمان و پدر از دست داده های این انقلاب گریه کنید، تقاضا دارم، این امام امت، خمینی کبیر(ره) و این انقلاب اسلامی که خون بهای هزاران شهید و معلول است را تنها نگذارید زیرا اسلام امانتی است که به شما سپرده اند.

** شهید محمدرضا پاینده

بیدار باشید و مستکبران جامعه را نابود کنید، علیه حکومت های طاغوتی جهان قیام کنید تا بتوانید هر چه زودتر انقلابتان را صادر کنید، برای کمک به مستضعفین جهان بکوشید.

** شهید محمدرضا پرهیزگار

به دانش آموزان هم سنگرم که از سنگر مدرسه برای پیشبرد انقلاب اسلامی استفاده می کنند، سفارش می کنم که این سنگر را محکم نگهداری کنند، زیرا ما به فرهنگی غنی نیاز داریم.

** شهید محمدرضا پور پیرعلی

دخترانم، امیدوارم که حجاب اسلامی را کاملا رعایت کنید و در انجام عبادت و واجبات کوشش کنید، درس هایتان را خوب بخوانید و به این انقلاب خدمت کنید.

** شهید محمدرضا ترابی سفیدآبی

دور امام را خالی نکنید چون این انقلاب با خون هزاران شهید به دست ما رسیده، نکند خدای ناکرده ذره ای بر خلاف نظر امام قدم بردارید که در آن دنیا شهیدان جلوی ما را می گیرند و می گویند چرا خون ما را به هدر دادید.

** شهید محمدرضا ترک زاده

برادرانم از شما می خواهم تا آخرین نفس سنگرتان را نگهدارید، پاسداری از اسلام و پاسداری از امام و انقلاب بر گردن شماست.

** شهید محمدرضا تولایی

تاکید می کنم، همواره از یاد خدا غافل نباشید، حامی و یاور امام و انقلاب اسلامی باشید.

** شهید محمدرضا تهامی

با سلاح ایمان از این انقلاب و دستاوردهای آن حفاظت کنید و تا متصل شدن آن به انقلاب حضرت مهدی(عج) از پای ننشینید.

** شهید محمدرضا جوهر

منافقان را فرصت توطئه ندهید و نگذارید که قلب امام را به درد آورند و با حضور همیشه خود در صحنه انقلاب مشت های کوبنده خود را نثار آن ها کنید.

** شهید محمدرضا حقیقی

توصیه من این است که غیر از خط امام که خط اسلام فقاهت بوده نرفته و از روحانیت مبارز، این سنگر دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی دفاع کنید تا به مقصد اصلی خود که همان اسلام راستین و پاسداری از خون شهداست، برسید.

** شهید محمدرضا حیدرهایی

مانند خانواده شهدا و مردم خوب حزب الله، انقلاب اسلامی و رهبر و امام عزیزمان را یاری کنید، خداوندا عمر طولانی، عزت و احترام فراوان، سلامتی کامل قوت قلب و رستگاری به امام امت و روحانیت متعهد و مسوول در خط رهبر و انقلاب عنایت فرما.

** شهید محمدرضا نوروزی

فرزندان خود را خوب تربیت کنید تا به انقلاب اسلامی و انقلاب حضرت مهدی(عج) کمک کنند، مشت محکمی به دهن ضد انقلاب بزنید و هر چه بیشتر در راه انقلاب کوشش کنید، نگذارید وابستگان شرق و غرب در ایران فتنه ایجاد کنند.

** شهید محمدرضا نیازی

پسرانم را در مسیر انقلاب و خط امام راهنمایی و در کارهایشان تشویق نمایید چون آنها امیدهای آینده انقلاب هستند و در این زمینه نباید خونسرد باشند.

** شهید محمدرضا ولی دوتپه سفلی

شما در پشت جبهه، خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی را انجام دهید، در یاری به انقلاب ساکت نباشید و در جبهه و در پشت جبهه خدمت به انقلاب کنید.

** شهید محمدرضا یگانه

تو ای برادرم، بدان که شرکت تو در همه صحنه های انقلاب و شرکت پی در پی تو در صحنه جنگ و مسایل اجتماعی و نظامی در پیشبرد انقلاب نقش فراوانی دارد.

** شهید محمدرضا یوسف پور

از شما پدر و مادر می خواهم، دو برادر کوچکترم را حسین گونه تربیت کنید تا در آینده بتوانند راه شهیدان را ادامه داده و برای اسلام و انقلاب اسلامی مفید واقع شوند.

** شهید محمدرضا یوسف نیا

از خط انقلاب اسلامی ایران که همان خط اسلام راستین است خارج نشوید، سعی کنید در افشای خط ضد انقلابیون و منافقین حتی اگر از اقوام خودتان هم باشند، کوشا باشید.

** شهید محمدزمان چلچلایی

به دشمنان اسلام، امام و انقلاب بفهمانید، گرچه ما بسیار شهید دادیم و می دهیم ولی این خون ها، عاقبت کاخ های ظلم و ستم و نفاق شمار را ویران خواهد کرد.

** شهید محمد شفیع جعفری

فرهنگ غنی و اصیل اسلام را در مدارس به فرزندان اسلام آموزش دهید، آینده سازان این انقلاب را شما بایستی تربیت کنید.

** شهید آیت الله جانثاری

راستی مردم، اگر در روز قیامت بچه های شهدا جلوی ما را گرفتند و از ما پرسیدند، در قبال خون پدران ما چه خدمتی به اسلام و انقلاب کردید، چه جوابی داریم بدهیم؟

** شهید ابا سعد حنیفه ای نیک آبادی

از ولایت فقیه پیروی کنید،منافق ها را به شدت سرکوب کنید چون آنها هستند که قلب امام عزیز را به درد می آورند، قدر این نعمت را بدانید، به امید این که این انقلاب زمینه ساز انقلاب حضرت مهدی(ع) باشد، به امید هر چه زودتر ظهور قائم آل محمد و جهانی شدن انقلاب اسلامی.

** شهید ابراهیم بیگلری مکوندی

قدر این انقلاب اسلامی و این امام کبیر را بدانید، آنها را پشتیبانی کنید زیرا خدا پشتیبان همه است، مردم شهیدپرور از شما می خواهم برای امام و این انقلاب دعا کنید.

** شهید ابراهیم جعفری

تا آخرین نفس با این دشمن زبون بجنگید و انتقام شهدا را از این ظالمان بگیرید و دل خانواده شهدا را تسلی دهید، تا آخرین لحظه زندگی چه با شعار و چه با عمل پشتیبان این انقلاب و امام باشید.

** شهید ابراهیم جلالی حق پرست

همیشه پشتیبان تمام ارگان ها و نهادهای انقلابی از قبیل سپاه پاسداران، جهاد سازندگی، انجمن اسلامی و تمام ارگان ها باشید.

پشتیبان ولایت فقیه باشید و از آن مواظبت کنید، همان طور که امام خمینی(ره) هم اکنون ولایت فقیه را به عهده دارد.

** شهید ابراهیم چوپانی

امام را تنها نگذارید که خون شهدای اسلام، از ما شکایت خواهند کرد، ما موظفیم این انقلاب اسلامی را به انقلاب حضرت مهدی(عج) متصل نماییم.

** شهید ابراهیم حاتمی بلداجی

و یک پیام به دوستان دارم، امیدوارم همه هوشیار باشند و از انقلاب خوب پاسداری کنند و ضد انقلاب را با مشت های گره کرده خود نابود سازند.

** شهید ابوالفضل حیدریان فردویی

برادرانم باید همگی یک به یک به جبهه بیایند و به اسلام و انقلاب اسلامی خدمت کنند، سلام بر خواهرانم که باید زینب وار جلوی ستون پنجم را بگیرند و تمامی آنها را از بین ببرند.

وصیت می کنم که تمام امت اسلامی ایران دعا به جان رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) را فراموش نکنند، امت اسلامی که جوانان خود را در راه انقلاب فدا می کنند باید علی وار در برابر ناملایمات و سختی ها و کمبودها مبارزه کنند.

** شهید احمد تلخابی

به ریسمان خدا چنگ بزنید و متفرق نشوید، تا زمانی که قدرت در بدن دارید، به داد مظلومان جهان برسید و ابرقدرت ها را نابود کنید، از امام و رهبر عالی قدر انقلاب اسلامی پشتیبانی کنید و راه این شهیدان را تا انقلاب حضرت مهدی(عج) ادامه دهید.

** شهید احمد ثابتی بایگی

شما را وصیت می کنم به تقوا، پرهیزکاری، اطاعت و دستورات الهی، اخلاق خوب و حسنه، گوش به فرمان رهبر انقلاب و در خط ولایت فقیه و انقلاب اسلامی ایران باشید.

** شهید احمد جامعه بزرگ

با شناختی که از امام عزیز و انقلاب داشتم، این راه مقدس را انتخاب کردم، خدا را شکر می کنم که مرا از پیروان واقعی اسلام و انقلاب اسلامی قرار داد که با نثار جان خود در این راه به وظیفه شرعی خود جامه عمل پوشیدم.

** شهید احمد جباری

من از مردم مسلمان و انقلابی ایران می خواهم که بی تابی و غفلت نکنند، باید بسیار شاکر خداوند منان باشند که در چنین مقطعی از زمان واقع شده اند، در زمانی که اولی الامر وقت حضرت امام خمینی(ره) را عطا فرموده است.

** شهید احمد حجازی موغاری

شما برادران و خواهران بعد از شهادت من هرگز نگذارید اسلحه من در زمین بماند، آن را بردارید و دشمن متجاوز مخصوصا آمریکای خون خوار را از خاک ایران عزیز بیرون برانید اما شما دوستان همیشه و در هر حال از روحانیت پشتیبانی کنید، پشتیبان ولایت فقیه باشید زیرا انقلاب ما در گروه حمایت از روحانیت می باشد.

اجتمام**ل.الف.ی**1880**1436

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.