دوشنبه، ۱۷ فروردین ۹۴ - ۰۱:۵۳

به گزارش ميهن پست – پوران درخشنده كارگردان كرمانشاهي فارغ التحصیل سینما با گرایش کارگردانی از مدرسه عالی تلویزیون و سینما و دارای…

به گزارش ميهن پست – پوران درخشنده كارگردان كرمانشاهي فارغ التحصیل سینما با گرایش کارگردانی از مدرسه عالی تلویزیون و سینما و دارای لوح افتخار درجه یک هنری معادل دکتری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران است.پوران درخشنده که به تازگی برای اکران فیلم «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» راهی استرالیا شده بود‌، گفت: آنچه آرزو داشتم برای این فیلم در کشور خودمان اتفاق بیفتد‌ در استرالیا رخ داد.

این فیلمساز گفت: فیلم «هیس…» در دو دانشگاه در ملبورن و سیدنی به نمایش درآمد و هر بار با استقبال بسیارخوب تماشاگران همراه شد، اما آنچه مرا بیش از همه خوشحال کرد، نمایش فیلم در یکی از مدارس ملبورن بود. چرا که فیلم «هیس…» یک فیلم تربیتی است و از ابتدای ساختش بسیار علاقه‌مند بودم، در مدارس کشور خودمان برای خانواده‌ها و معلمان به نمایش درآید.

درخشنده با اشاره به موضوع فیلمش یادآور شد: یکی از مهم‌ترین مخاطبان این فیلم مربیان‌، معلمان و خانواده‌ها هستند، چرا که فیلم «هیس…» به نقش آنها در بروز این مسائل می‌پردازد اما متاسفانه در کشور خودمان هرچند فیلم در دانشگاه‌های پزشکی نمایش داده شد‌ اما در مدارس اکران نشد.

این کارگردان سینما که برای نمایش فیلمش به مدت دو هفته در استرالیا حضور داشته است، توضیح داد: ابتدا فیلم در ملبورن به نمایش درآمد و در واقع افتتاحیه یک کنفرانس چند روزه بود. در این کنفرانس خود من درباره شیوه کارکردن خودم در سینما و چگونگی انتخاب سوژه فیلم‌هایم، صحبت کردم و پس از آن نیز دو جلسه نمایش فیلم داشتیم که بعد از هر نوبت نمایش،جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و فرصت بسیار خوبی شد تا با مخاطبان که دانشجویان ایرانی ‌، افغانی و ترک بودند، گفت وگو کنیم.

درخشنده با ابراز خرسندی از استقبال مخاطبان از فیلمش افزود: آنها خیلی تحت تاثیر فیلم قرار گرفته بودند و پرسش‌هایشان نشانگر جهانی بودن موضوع این فیلم بود. خوشبختانه استقبال آنقدر خوب بود که درخواست شد فیلم را در یکی از مدارس ملبورن برای خانواده‌ها و معلمان نمایش دهیم و این آرزوی من بود تا فیلم در مدارس اکران شود.

وی ادامه داد: بعد از ملبورن، فیلم در یکی از دانشگاه‌های سیدنی نیز اکران و جلسه پرسش و پاسخ آن برگزار شد. تماشاگران خیلی تحت تاثیر فیلم قرار گرفته بودند. بسیاری از اساتید سیدنی از این فیلم استقبال کردند و درخواست داشتند تا مروری بر آثار من در دانشگاه‌شان انجام شود. علاوه بر این درخواست‌هایی برای اکران فیلم در ترکیه و کشورهای دیگر نیز مطرح شد.

به گفته این کارگردان؛ این سفر از 12مارچ (22 اسفند ماه) آغاز شد و به مدت دو هفته ادامه داشت. ضمن اینکه پوران درخشنده در چند روز آینده به دعوت دانشگاه شیکاگو راهی آمریکا می‌شود.

این فیلمساز ابراز امیدواری کرد که فیلم آینده‌اش که آن فیلم نیز در حوزه رفتار شناسی است‌ در شرایط بهتری در ایران اکران شود و بیشتر در مدارس مورد توجه قرار بگیرد.

پوران درخشنده گفت: فیلمنامه فیلم تازه‌ام آماده شده و باید نامش را رونمایی کنیم و به زودی آن را برای دریافت پروانه ساخت به سازمان سینمایی ارائه خواهیم کرد.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *