دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۸

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، موضوع علل پیش‌بینی نشدن طوفان در هفته گذشته از سوی سازمان هواشناسی با…

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، موضوع علل پیش‌بینی نشدن طوفان در هفته گذشته از سوی سازمان هواشناسی با حضور مسئولان این سازمان بررسی شد که توضیحات آنها قانع کننده نبود.

به گزارش تسنیم، عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جزئیات جلسه امروز این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز کمیسیون کشاورزی مجلس موضوع علت و یا علل پیش‌بینی نشدن طوفان روزهای اخیر در تهران و برخی شهرهای کشور با حضور رئیس و برخی و معاونان سازمان هواشناسی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه بر اهمیت سازمان هواشناسی در حمل و نقل و تولید محصولات کشاورزی تأکید شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: در این جلسه مسئولان سازمان هواشناسی توضیحاتی در مورد علل پیش‌بینی نکردن وقوع طوفان در روزهای گذشته در تهران و برخی از شهرهای کشور ارائه کردند که توضیحات آنها برای اعضای کمیسیون قانع‌کننده نبود.

رجایی ادامه داد: مسئولان سازمان هواشناسی در این جلسه یکی از دلایل پیش‌بینی نکردن طوفان روز دوشنبه گذشته تهران را قابل پیش‌بینی نبودن آن برای کشورهای پیشرفته، نه تنها ایران دانستند که این توضیحات آنها برای اعضای کمیسیون قانع‌کننده نبود.

وی تأکید کرد: البته مسئولان سازمان هواشناسی در بخش دیگری از این جلسه گفتند که این سازمان از تجهیزات و امکانات کافی برای پیش‌بینی وقوع این نوع طوفان در اختیار ندارد که ما در پاسخ به آنها گفتیم که بودجه‌های کافی برای خرید تجهیزات به این سازمان تخصیص یافته است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: در نهایت مقرر شد براساس ماده 236 آئین‌نامه داخلی مجلس، گزارشی با همکاری مشترک کارگروه منابع طبیعی کمیسیون، مرکز پژوهش‌ها تهیه و تدوین شده اسناد و مدارک ادعاهای سازمان هواشناسی نیز در این گزارش مورد بررسی دقیق کارشناسی قرار گیرد و گزارش نهایی آن نیز به صحن علنی مجلس ارائه شود.

رجایی به جزئیات ماده 236 آئین‌نامه داخلی مجلس اشاره و خاطرنشان کرد: براساس این ماده از آئین‌نامه داخلی مجلس، اگر نمایندگان مردم در خانه ملت در صحن علنی مجلس از این گزارش قانع نشوند، گزارش جهت رسیدگی‌های بیشتر به قوه قضائیه ارجاع داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.