جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۳

سخنگوی شورای اسلامی شهر سنندج در این باره گفت: در دو سه هفته گذشته برخی مطالب در مورد اعضای شورای شهر سنندج در…

سخنگوی شورای اسلامی شهر سنندج در این باره گفت: در دو سه هفته گذشته برخی مطالب در مورد اعضای شورای شهر سنندج در فضای مجازی درج شده است که نیاز به ارائه توضیحاتی هرچند مختصر در مورد این مباحث وجود دارد.

غریب سجادی افزود: اولین مسئله در مورد مدرک تحصیلی دو تن از اعضای شورا به نام های ˈوفا اصلانیˈ و ˈلیلا فروتن نژادˈ است که شایع شده است به دلیل نداشتن مدرک کارشناسی از شورا سلب عضویت شده و برکنار شده اند.

وی افزود: بیان این شایعه در حالی است که بر اساس تبصره یک الحاقی مورخ 27 /1 /1392 ماده 26 قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شوراها، کاندیداهایی که در دوره های قبل عضو شورا بودن به شرطی که در همان محل کاندیدا شوند از شرط داشتن مدرک کارشناسی معاف هستند.

وی ادامه داد: از آنجا که این تبصره شفافیت نداشت در خرداد 92 هیات نظارت بر انتخابات کل کشور به صراحت اعلام کرد هر فردی که حتی یک روز عضو شورا بوده شامل این قانون می شود.

سجادی افزود: ابهام بعدی در مورد غیر قانونی بودن عضویت اعضایی است که در زمان ثبت نام کارمند شهرداری بوده اند و اینکه شایعه شده است یکی از اعضای شورای شهر سنندج به نام ˈ فردین زمانیˈ به همین دلیل سلب عضویت شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر سنندج افزود: برای روشن شدن این مسئله نیز باید گفت در جلسه مشترک وزارت کشور و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی که نتیجه آن در مورخ 22/1/1392 طی نامه ای به امضای حسنعلی نوری مدیرکل دفتر انتخابات به فرمانداران سراسر کشور ابلاغ شده، ثبت نام کارمندان شهرداری و شرکت های تابعه بلامانع است.

وی افزود: بعد از انتخابات نیز مقرر شد این دسته از افراد که به عضویت شورا در آمده اند باید در دستگاه اجرایی دیگری تا پایان دوره شوراها مامور به خدمت شوند.ک/3

533

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.