دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۰

خبرگزاری مهر: احسان علیخانی تهیه کننده و مجری ویژه برنامه «ماه عسل» با تاکید بر سوژه محور بودن این برنامه گفت: ما در…

خبرگزاری مهر: احسان علیخانی تهیه کننده و مجری ویژه برنامه «ماه عسل» با تاکید بر سوژه محور بودن این برنامه گفت: ما در ماه عسل مبتنی بر سوژه‌ها پیش می‌رویم. من هیچ تفکیکی بین قصه‌ها قائل نیستم. ممکن است قصه‌ای مخاطب را به خنده وادار کند، قصه‌ای باعث بغض مخاطب شود، در ذهن او سوال ایجاد کند یا اساسا هیچ احساسی را برای او به دنبال نداشته باشد.

طرح قصه‌های تلخ در «ماه عسل» تأثیر بیشتری دارد

وی تأکید کرد: مثل این که بخواهیم 10 فیلم را 10 شب ببینیم. طبیعی است که نسبت به هر یک واکنش خاصی خواهیم داشت.

برای آزرده خاطرنشدن مخاطب،‌ از قصه‌های تلخ صرف‌نظر نمی‌کنم

این مجری درباره تلخ بودن روایت بعضی از سوژه‌ها در این برنامه ادامه داد: به دلیل اینکه مبتنی بر قصه پیش می‌رویم، ممکن است در جاهایی احساس کنیم که بعضی قصه‌ها بیش از حد مخاطب را آزرده خاطر می‌کند و از آن‌هاصرف نظر کنیم اما باز هم خود من اعتقاد ندارم که قصه‌ای تلخ است بنابراین باید از آن پرهیز کرد. چرا که فکر می‌کنم طرح قصه‌های تلخ اتفاقا تاثیرگذارتر است.

تغییر در برنامه ریسک داشت

تهیه کننده و مجری برنامه «سه ستاره» در پاسخ به اینکه چرا برنامه با تغییرات بسیار کم نسبت به سری‌های قبل روی آنتن رفته، بیان کرد: «ماه عسل» یک برنامه برند است و بینندگان ما را با یک شاکله نسبتا ثابت پذیرفته‌اند و برنامه برایشان با ویژگی‌های مشخصی تعریف شده است.

طرح قصه‌های تلخ در «ماه عسل» تأثیر بیشتری دارد

وی ادامه داد: بنابراین تغییر آن ریسک‌پذیری بالاتری دارد تا حفظ این ثبات. ضمن این که خود برنامه بستری است برای این که سوژه‌های مختلفی در آن اتفاق بیافتد. این برنامه فضایی کلی در ذهن مخاطب ایجاد کرده است که دستکاری آن ریسک دارد.

پاسخ علیخانی به دلیل تکراری شدن برنامه

علیخانی همچنین درباره اینکه بعضی از موضوعات برای دومین یا چندمین بار در برنامه طرح می‌شوند، توضیح داد: این یک اتفاق طبیعی است. ما تنها چند تم محدود در سینما داریم اما از همان چند تم هزاران قصه کار می‌شود. زیرا داستان‌ها نامحدودند و درام های متفاوتی را می‌توان به واسطه‌شان خلق کرد. در اینجا هم همین است. هر قصه را می‌توان زیر پرچم یک تم جای داد و یک عنوان برای دسته بندی آن پیدا کرد. اما قصه‌ها متفاوتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.