شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۷

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران جمعه شب اعلام کرد: تاکنون 90 حادثه ناشی از توفان عصر روز جمعه تهران…

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران جمعه شب اعلام کرد: تاکنون 90 حادثه ناشی از توفان عصر روز جمعه تهران به سازمان آتش نشانی گزارش شده است.

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: بر اثر وزش باد شدید در تهران مأموران این سازمان در آماده باش کامل به سر می بردند و پس از دریافت گزارش، بلافاصله برای کمک به شهروندان عازم محل شدند.

به گفته وی، سقوط مصالح از پشت ساختمانهای درحال احداث، شکستن و سقوط درختان و تابلوها و پارگی سیم برق از مهمترین حوادث گزارش شده از توفان عصر جمعه است.

ملکی تصریح کرد که مأموران آتش نشانی از ابتدای وقوع توفان در حال آماده باش به سر می برند و با بهره گیری از امکانات و تجهیزات لازم سعی می کنند خدمات لازم به مصدومان و حادثه دیدگان ارائه کنند.

ساعت 19:20 دقیقه جمعه تندبادی با سرعت 70 کیلومتر در ساعت وضع عادی تهران را مختل کرد. این تندباد حدود ساعت 20:30 فروکش کرد.

توفان شدید در روز 12 خرداد نیز باعث کشته شدن پنج نفر و مصدومیت 44 نفر دیگر در تهران شده بود.

این گزارش حاکی است، برق برخی مناطق شهر تهران از جمله بخشهایی از شمال شرق پایتخت به دلیل سقوط درختان و قطع کابلهای برق خیابانها خاموش شد و مأموران سختکوش شهرداری و اداره برق مناطق بلافاصله مشغول پاکسازی و ترمیم و وصل مجدد برق این مناطق شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.