شنبه، ۱۸ آبان ۹۸ - ۱۰:۵۱
توقف تولید آلفارومئو 4C

توقف تولید آلفارومئو 4C این روزها در حالی در صدر اخبار مرتبط با خودرو قرار گرفته که این خودروساز مطرح ایتالیایی سالهاست که…

توقف تولید آلفارومئو 4C این روزها در حالی در صدر اخبار مرتبط با خودرو قرار گرفته که این خودروساز مطرح ایتالیایی سالهاست که انواع مختلف این خودرو را تولید کرده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

آلفارومئو 4C از سال 2013 در ورژن ها مختلفی همچون کوپه و اسپایدر در حال تولید بوده است. البته مدل کوپه این خودرو از سال 2018 میلادی از بازارهای کشور آمریکا خارج شد اما هم اکنون تنها مدل هایی که در مراکز فروش این کمپانی قرار دارند قابل خریداری هستند.

توقف تولید آلفارومئو 4C درحالیست که این خودرو دارای یک پیشرانه 4 سیلندری با توربروی 240 اسب بخاری بوده است. مدل 4C از کمپانی آلفارومئو دارای ظاهری کوچک و اسپرت است و تنها 895 کیلوگرم نیز وزن دارد.

بنظر می رسد که کمپانی آلفارومئو که امروزه شهرت این برند بیشتر به تولید خودروهای اسپورت گران‌ قیمت است، قصد دارد تا محصولات اسپورت خود را به سمت توقف تولید ببرد. این شرکت حتی برای ورود به بازارها اروپایی قصد دارد تا وارد تولید خودروهای شاسی بلند شود. مدل جیولیتا نیز قرار است در بازار خودروهای کامپکت حضور داشته باشد اما احتمالا جایگزین آن تولید نمی شود. گفته می شود مدل شاسی بلند از خودرو توناله تا سال 2021 میلادی وارد بازار خواهد شد. تولید چنین خودروهایی باعث حضوری آلفارومئو در محصولات شهری خواهد شد.

همانطورکه می دانید مالک اصلی کمپانی آلفارومئو شرکت بزرگ فیات است که این روزها با  پژو سیتروئن ادغام شده است. البته ترکیب شدن این دو غول دنیای خودروسازی باعث به وجود آمدن شرکتی قدرتمند خواهد شد که توانایی هر کاری را خواهد داشت.

احتمالا توقف تولید آلفارومئو 4C نیز جزو استراتژی های جدید این مجموعه است و باید دید که این شرکت در آینده چه برنامه های بزرگی خواهد داشت.

با هم در میهن پست تصاویری از خودرو آلفارومئو 4C را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع: motor1[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.