دوشنبه، ۲۷ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۷

معاون عملیات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از آغاز توقف برنامه‌ریزی شده تولید گاز در این مجتمع گازی با هدف آمادگی جهت…

معاون عملیات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از آغاز توقف برنامه‌ریزی شده تولید گاز در این مجتمع گازی با هدف آمادگی جهت حفظ تولید پایدار در فصل سرما خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، محمد فرزانه مقدم افزود: با توجه به اینکه در طول عملیات پالایش گاز، انجام برخی از تعمیرات تجهیزات میسر نیست بنابراین نیاز به قطع گاز دریافتی و آماده‌سازی پالایشگاه داریم تا اینگونه تعمیرات صورت گیرد.

وی اظهار کرد: روند انجام تعمیرات اساسی از روز گذشته، 26 مرداد، آغاز و در طی پنج روز و با هماهنگی مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق و شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در منطقه عملیاتی خانگیران صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این مدت عملیات تزریق گاز به مخزن شوریجه D متوقف شده و چاه‌های تزریق گاز با انجام اقدامات لازم به چاه‌های تولیدی تبدیل می‌شوند تا با دریافت روزانه حداقل هشت میلیون مترمکعب از گاز ذخیره شده، نیاز ضروری مردم را در طول مدت توقف کلی تامین کنیم.

معاون شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تاکید کرد: با توجه به تصویب مدت زمان پنج روز برای انجام تعمیرات اساسی، هر دو شرکت پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و بهره برداری نفت و گاز شرق تلاش می‌کنند تا تعمیرات اساسی را در کمترین زمان ممکن انجام داده و تا روز پنج‌شنبه هفته جاری، مورخ 30 مرداد آماده دریافت و تصفیه گاز ترش در پالایشگاه خانگیران و ارسال گاز تولیدی به خط انتقال خواهیم بود.

وی بیان کرد: در این مدت پالایشگاه خانگیران قطعی برق نخواهد داشت و در هنگام تعمیرات اساسی نیروگاه، برق مورد نیاز از شبکه سراسری تامین خواهد شد.

فرزانه مقدم خاطرنشان کرد: در حال حاضر با هماهنگی دو شرکت مذکور، عملیات تخلیه خطوط اصلی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق به مشعل پالایشگاه، به تدریج انجام می‌شود. عملیات پالایش گاز با دشواری و صرف هزینه زیاد انجام می‌شود، شایسته است هموطنان با مدیریت مصرف انرژی و مصرف بهینه گاز ما را در خدمت رسانی هرچه بیشتر یاری کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *