شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۳

مدیرکل سابق منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روند تجاوز و تخریب منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد طی چند سال اخیر…

مدیرکل سابق منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روند تجاوز و تخریب منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد طی چند سال اخیر متوقف شده و در حال صفرشدن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کهگیلویه و بویراحمد، محمدرضا جهان‌آراء در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از هماهنگی و همکاری دستگاه قضایی در برخورد با تخریب‌های انجام شده در منابع طبیعی استان افزود: روند تجاوز و تخریب منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد طی چند سال اخیر متوقف شده و در حال صفرشدن است.

وی اظهارکرد: 12هزار هکتار کشت گیاهان دارویی و 25هزار هکتار بادام کاری در این استان انجام شده که در کشور منحصر به فرد است. استان کهگیلویه و بویراحمد بعنوان پایلوت در زمینه بادام کاری و گیاهان دارویی کشور معرفی شد.

مدیرکل سابق منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تنها راه نجات منابع طبیعی در بخشی که مخروبه است و از بین رفته بادام کاری است که مزایای خوبی دارد.

جهان‌آراء تصریح کرد: سیاسی عمل نکردم و عملکردم نشان می‌دهد که از همه جریان‌های سیاسی استفاده کردم.

وی ادامه‌داد: روند آتش‌سوزی‌ها در سطح جنگلها و مراتع استان نزولی بوده اما چون فرهنگ حفاظت از منابع‌طبیعی گسترش یافته مردم حساس شدند و در مواقع آتش‌سوزی‌ها به ما تماس می‌گیرند و اطلاع می‌دهند تا خسارات کاهش یابد.

مدیرکل سابق منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان‌کرد: چالش برانگیزترین مدیریت یک استان مدیریت منابع طبیعی است که مدیر جدید باید همه جانبه حمایت شود تا از عرصه‌های منابع طبیعی استان حفاظت و نگهداری کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *