پنجشنبه، ۰۳ مهر ۹۳ - ۰۲:۰۴

شهردار منطقه ٨ مشهد از پلمب پروژه هتل بین‌المللی هفت ستاره آبادگران مشهد به دلیل تخلف در مفاد پروانه احداث خبر داد. به…

شهردار منطقه ٨ مشهد از پلمب پروژه هتل بین‌المللی هفت ستاره آبادگران مشهد به دلیل تخلف در مفاد پروانه احداث خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، جواد اصغری افزود: پروانه ساخت هتل هفت ستاره آبادگران مشهد با ٣٦٠ هزار متر‌مربع زیر‌بنا در سال ١٣٩١ از سوی شهرداری مشهد صادر شد. با اینکه بر ‌اساس پروانه صادر شده، سرمایه‌گذار پروژه باید نقشه‌های مصوب را به تایید سازمان نظام مهندسی می‌رساند تا بر روند احداث هتل نظارت‌های لازم انجام گیرد، اما به دلیل ‌رعایت نکردن این مفاد پروانه، روز گذشته‌ برای جلوگیری از ادامه ساخت آن اقدام شد.

شهردار منطقه ٨ مشهد با اشاره به اینکه این هتل هفت ستاره قرار است در ٣٦ طبقه احداث شود، خاطرنشان کرد: این پروژه در مرحله اجرای فونداسیون بود که به دلیل تخلفات انجام شده و ‌رعایت نکردن ضوابط قانونی، بر‌اساس ماده ١٠٠ قانون شهرداری‌ها، اخطار ٤٨ ساعته برای ارائه نقشه‌های مصوب به پیمانکار پروژه داده شد، اما در مهلت مقرر نیز اقدامی در این راستا انجام نشد.

به گفته وی، پس از اتمام مهلت ٤٨ ساعته و در‌ حالی‌که پیمانکار پروژه همچنان مقاومت می‌کرد، با هماهنگی مراجع قضایی ‌برای پلمب و جلوگیری از ادامه احداث هتل ‌هفت‌ ستاره آبادگران اقدام شد.

اصغری ادامه داد: تا زمانی که پیمانکار این هتل‌ نقشه‌های مصوب پروژه را به شهرداری و سازمان نظام مهندسی ارائه نکند، از ادامه فعالیت ‌آنها جلوگیری خواهد شد. پروانه ساخت این هتل هفت ستاره در دوره مدیریت سابق شهری صادر شده است. در حال بررسی جزئیات پروانه صادر شده برای احداث این هتل در ارتفاعات جنوبی کلان‌شهر مشهد هستیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *